Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Anlık Bildirimler Ne Kadar Etkili?

Anlık Bildirimler Ne Kadar Etkili?

Anlık bildirimler, uygulama içi harcamaları %16 oranında artırıyor.

Mobil uygulamalar sayesinde hayatımıza giren kavramlardan biri olan anlık bildirimler, geliştiriciler tarafından pek çok farklı amaçla kullanılıyor. Hatırlatma, yeni haberler verme, pazarlama, kampanya duyuruları, spor müsabakalarındaki gol/puan/sayıları haber verme, promosyon kodu gönderimleri ve daha pek çok amaçla anlık bildirim alıyoruz. Peki anlık bildirimler ne kadar etkili?

Leanplum tarafından yapılan ve Mobile Marketing Watch tarafından yayınlanan araştırmaya göre, anlık bildirimler uygulama içi harcamaları %16 oranında artırıyor. 56 milyon mobil pazarlama aktivitesinden toplanan verilerin, satın alma, ödeme, rezerve etme gibi promosyonlarla ilgili kelimeleri içeren anlık bildirimlerin incelenmesiyle oluşturulan araştırmanın çarpıcı sonuçları şu şekilde:

Herhangi bir mesaj almayan kullanıcılarla karşılaştırıldığında promosyon içeren anlık bildirimler, kullanıcıları 9,6 kat daha fazla satın alıma yönlendiriyor.

Cumartesi günü gönderilen promosyon anlık bildirimleri, Perşembe günü gönderilenlere oranla 2,2 kat daha fazla satın alımla sonuçlanıyor.

Akşama doğru gönderilen anlık bildirimler 2,7 kat daha fazla satın alıma yönlendiriyor.

Siz anlık bildirimleri ne kadar etkili buluyorsunuz?

Related posts

Cihazlara Göre Reklam Engelleyici Yazılım Kullanımı Ne Durumda?

Zehra Öney

Gençler Arasında En Popüler Giyilebilir Cihaz Hangisi?

Zehra Öney

İnternet Trafiğinde Bilgisayar ve Tabletlerin Oranı Son 3 Yılda Ne Kadar Azaldı?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi