Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

ABD’li Gençler Akıllı Telefonlarında Neler Yapıyor?

ABD'li Gençler Akıllı Telefonlarında Neler Yapıyor?

ABD’li her 10 gençten 7’si akıllı telefonunda günde 3 saatten fazla video izliyor.

Akıllı telefonların hayatımızda önemli değişiklikler yaptığını söyleyebiliriz. Kimilerimiz mobil ekosistem sayesinde profesyonel kariyerlerinde yepyeni yollar çizebildi, kimilerimiz de günlük yaşamını daha keyifli hale getirdi. Pek çok alanda farklı şeyler yapabildiğimiz akıllı telefonları gençler nasıl kullanıyor dersiniz?

Z Kuşağının pek çok üyesi ile Think with Google projesi için Ipsos tarafından yapılan ve eMarketer tarafından yayınlanan rapora göre, çalışmaya katılan ABD’li gençler arasında günde 3 saatten fazla video izleyen kullanıcıların oranı %71. Bu da ortalama her 10 ABD’li gencin 7’si demek. Gençlerin bu kadar süre video izlemelerinin tek sebebi Facebook ya da YouTube değil. Türkiye’de de son dönemde öne çıkmaya başlayan Netflix, Hulu gibi kendi projelerini hayata geçiren online video servislerinin büyük etkisi bulunuyor.

Araştırmaya katılan gençlerin %52’si, günde 3 saatten fazla mesajlaşma uygulamalarında vakit geçirdiğini belirtirken %51’i sosyal ağlarda günde en az 3 saatini geçiriyor.

Oyunlar ise başka bir kategori: Gençlerin %42’si günde en az 3 saat akıllı telefonunda oyun oynadığını belirtiyor.

Related posts

Yazılım Gelirlerini Artırmaya Başlayan BlackBerry, Telefon Donanımı Üretmeyecek

Zehra Öney

Apple Music ile Rekabette Avantaj Yakalamak için Spotify 1 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney

Mobil İnternet Gelirleri 2018’de 850 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi