Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Akıllı Ev Sistemleri Alanında LG de Kendi Cihazı SmartThinQ’i Tanıttı

Akıllı ev sistemlerinde cep telefonları giderek önem kazanırken benzer şekilde elektronik asistanların da popülerliği giderek artıyor. Akıllı ev sistemlerine bağlanabilen cihazları sesle ve diğer komutlarla kontrol etmeyi sağlayan asistan hub alanında Amazon kendi cihazını geçen yıl tanıtmış ve piyasaya sunmuştu. Amazon Echo olarak piyasaya sunulan ve yedi mikrofona sahip olan cihaz Amazon’un web tabanlı uygulamaları, Music Library, Prime Music, TuneIn ve iHeartRadio’nun yanı sıra, TuneIn aracılığıyla ESPN, NPR ve yerel radyolardan hava durumu bilgilerini sunup basit sorulara da Wikipedia’dan yanıtlar verebiliyor.

Bu alanda çalışmalarını sürdüren firmalar da var: Samsung geçtiğimiz haftalarda kendi cihazını tanıtırken benzer bir ürün de LG’den geldi. LG’nin SmartThinQ adını verdiği cihazı ile kullanıcılar, bulaşık makineleri, buzdolapları, fırın, robotik elektrikli süpürgeleri, klimaları ve diğer sensörlü cihazları kontrol edebilecek.

LG’nin kendi ürettiği cihazlar ve beyaz eşyalar ile uyumlu çalışan SmartThinQ ek olarak AllJyon Alliance açık kaynak frame’lerini kullanan cihazlar ve Iris by Lowe’s’ın cihazlarıyla da birlikte çalışabilecek.

Related posts

Apple Pay 18 Şubat’ta Çin’de Kullanıma Sunuluyor

Zehra Öney

2018’e Kadar E-Kitap Satışları Basılı Yayınları Geçecek

Zehra Öney

Akıllı Telefonların Hafıza Kapasiteleri Artıyor

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi