Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Uygulama Gelirleri Nasıl Bir Seyir İzleyecek?

Mobil Uygulama Gelirleri Nasıl Bir Seyir İzleyecek?

Mobil oyunlar, uygulama mağazalarının gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Mobil uygulamalar ilk olarak App Store ile hayatımıza girdiğinde yıl 2007 idi. Kısa bir süre sonra Google, Android işletim sistemi ve kendi mobil uygulama mağazasını kullanıma sundu. Mobil uygulamalar, akıllı telefon kullanıcılarının hayatlarını pek çok alanda kolaylaştırmanın yanı sıra, uygulama geliştiriciler için yeni bir gelir kaynağı oluşturdu. Uygulama mağazaları, son dönemin en başarılı şirketlerinin doğmasına da hizmet etti.

Peki mobil uygulamaların gelirleri nasıl bir seyir izleyecek?

Newzoo tarafından yapılan ve VentureBeat’te yayınlanan habere göre 2016’da 46,2 milyar dolar gelir elde eden mobil uygulamalar 2017 yılında 56,4 milyar dolarlık bir gelire ulaşacak.

Bu 56,4 milyar dolarlık gelirin 46,1 milyar dolarının mobil oyunlar tarafından, diğer 10,3 milyar dolarının oyun dışı kategoriden elde edilmesi bekleniyor.

Mobil oyunlar, uygulama mağazalarının en önemli bileşenlerinden. Uygulama mağazasında yer alan oyunların bir bölümü, aylık milyonlarca dolar gelire sahip.

Mobil uygulama gelirlerinin 2018 yılında 66,2 milyar dolara, 2019 yılında 76,2 milyar dolara, 2020 yılında ise 85 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

Related posts

Pazarlamacılar Konum Bazlı Veriyi Kullanırken Hangi Zorluklarla Karşılaşıyorlar?

Zehra Öney

Çalışan Performansını Ofis Dizaynınızla Arttırın! | Milliyet

Zehra Öney

2017 Yılında Dünya Çapındaki Reklam Gelirleri Ne Olacak?

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi