Zehra Öney
Genel

Alibaba Yeni CEO’su ile Globalleşmeye Daha Fazla Ağırlık Verecek

Geçen hafta yeni CEO’su Daniel Zhang’ın göreve başlamasıyla yeni bir döneme giren dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden Alibaba’nın yol haritası da belli oldu. Zhang’ın yaptığı konuşma ile şirket sadece globalleşmeye daha fazla ağırlık vermekle kalmayıp, aynı zamanda kurum kültürünü de yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor.

Dünya çapından yeteneklere ihtiyaç duyduklarını belirten Zhang, kültürel farklılıkları, farklı düşünme biçimlerini anlamak için zaman ayırmaya mecbur olduklarını, gerçek uluslar arası bir şirkete dönüşmek için yabancı yetenekleri anlamaları gerektiğini vurguladı.

Alipay ile online ödeme sektörüne giren, 11 Main sitesi ile ABD pazarına giriş yapan Alibaba’nın Çin’deki büyümesinin yavaşlamasının da şirket için çizilen bu rotada rol oynadığını belirtmek gerekiyor.

10 yıl içerisinde kendi ekosistemi ile birlikte WalMart’ın satışlarını geçmesi beklenen Alibaba bunu başarabilecek mi bilmiyoruz ama, girdiği pazarlardaki yerel e-ticaret sitelerini oldukça zorlayabileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Related posts

ABD’de TV’yi Geçen Online Reklamlar Büyümesini Sürdürüyor

Zehra Öney

Tinder, Orijinal Uygulamadan 25 Kat Daha Küçük Boyutlu Lite Uygulaması Geliştirdi

Zehra Öney

Google, Online Video Platformu Anvato’yu Satın Aldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi