Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Alışverişlerde Mobilin Nasıl Bir Etkisi Var?

Alışverişlerde Mobilin Nasıl Bir Etkisi Var?

Milenyum Kuşağı’nın büyük bölümü ürün bilgilerine ulaşmak için mobil reklamları kullanıyor.

Alışveriş deneyimi, sektörler özelinde son derece değişkenlik gösterebiliyor. Bu sebeple örneğin bir süper marketteki alışveriş ortamıyla lüks bir giyim mağazasındaki ortam ve sunulan deneyim birbirinden farklı olabiliyor. Bununla birlikte her sektörün ve daha da özelleştirip söylersek her markanın kendi mağazasında uyguladığı bir kurumsal kimlik, strateji ve deneyim var.

Son yıllarda internetin yaygınlaşması ile birlikte hayatımıza yeni “eylemler” ve kelimeler girdi. Örneğin showrooming bunlardan biri: Kullanıcıların mağazalarda ürün denemeleri yapması, ancak ürünü mağazadan değil internetten satın almasını tarif etmek için “showrooming” terimini kullanıyoruz. Çünkü teknoloji hayatımızı her alanda etkiliyor.

Yieldbot ve Kantar Retail’in birlikte yaptıkları araştırmaya göre, tüketiciler alacakları ürünü 2-3 gün öncesinde düşünmeye başlıyorlar. Bu sürecin bir istisnası var, o da elektronik ürünler. Tüketici elektroniği alanında bir ürün almayı planlayan kullanıcılar 2-3 hafta öncesinden ne alacaklarını düşünmeye başlıyorlar.

Çalışmaya katılan kullanıcıların 3’te 2’si satın alma sürecinde dış etkilere açık olduğunu belirtiyor.

Milenyum Kuşağı’nın %52’si ürün bilgilerine ulaşmak için mobil reklamları seçerken, %48’i satın alma kararları verirken mobil video reklamları çok yardımcı buluyor.

Bebek ürünleri satın alanlar da mobil video reklamları çok yardımcı bulurken diğer kategorilerde ürün alanlar banner reklamları tercih ediyor.

Kullanıcılar mağaza içerisinde mobil cihazlarını kullanıyorlar.

Mobil sizin alışveriş deneyiminizi nasıl etkiliyor?

Related posts

Facebook Messenger Daha Önce Yazışmadığınız İnsanları Size Tanıtacak

Zehra Öney

Microsoft Kasım’da Surface Cihazlarında Rekor Kırdı

Zehra Öney

Video Reklamcılığın Yeni Mecrası: Snapchat

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi