Zehra Öney
Genel

Alphabet İkinci Çeyrekte 21,5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Google’ın da bağlı olduğu Alphabet, ikinci çeyrek gelirlerini açıkladı. Beklentilerin üzerinde değer açıklayan Alphabet, ikinci çeyrekte 21,5 milyar dolar gelir elde etti ve hisse başına kazancı 8,42 dolar olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre şirketin gelirleri %21 oranında yükseldi.

Şirketin gelirlerinin en büyük bölümünü elbette ki Google oluşturuyor. İkinci çeyrekte Google’ın gelirleri 21 milyar 315 milyon dolar olarak gerçekleşirken, Nest, Verily ve diğer servis ya da ürünlerden 185 milyon dolar gelir elde edildi. Buna karşılık Nest ve diğer servis ya da ürünlerden (Google tarafından tüm bu gruplar Bets olarak adlandırılıyor) 859 milyon dolar zarar açıklandı.

Google’ın, YouTube’un da aralarında bulunduğu websitelerden elde ettiği gelir ise, 15,4 milyar dolar olarak açıklandı, ek olarak Google ağ gelirleri de 3,7 milyar dolara yükseldi.

Google’ın reklam gelirleri 19,14 milyar dolar olarak gerçekleşirken, Play Store’un da aralarında bulunduğu diğer gelirleri ise 2,17 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Şirketin işletme maliyetleri ise 7,4 milyar olarak açıklandı.

Related posts

Google, Earth Pro’yu Ücretsiz Olarak Sunmaya Başladı

Zehra Öney

ABD’de B2B e-Ticaret Satışlarının 2020’de 1,1 Trilyon Dolara Ulaşması Bekleniyor

Zehra Öney

Apple Amerika’nın En Çok Kar Eden Şirketi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi