Zehra Öney
Genel

Yahoo Üçüncü Çeyrekte Ne Kadar Kazandı?

Yahoo Üçüncü Çeyrekte Ne Kadar Kazandı?

Üçüncü çeyrekte sektör analistlerinin beklentilerinin üzerinde bir performans sergileyen Yahoo, 1,31 milyar dolar gelir elde etti.

Şirketler üçüncü çeyrek raporlarını açıklamaya başladı. Temmuz ayında Verizon tarafından 4,8 milyar dolara satın alınan Yahoo, anlaşma tamamlanana kadar kendi gelir raporlarını açıklamaya devam edecek ve muhtemelen üçüncü çeyrek raporu, şirket tarafından açıklanan son gelir tablosu olacak.

Üçüncü çeyrekte sektör analistlerinin beklentilerinin üzerinde bir performans sergileyen Yahoo, 1,31 milyar dolar gelir elde etti: Şirketin hisse başına geliri ise 20 cent olarak gerçekleşti.

Verizon, anlaşmanın ertesinde ise 1 milyar dolarlık bir indirim istemişti: Bunun sebebi ise Yahoo’nun veri ihlali yapması ve kullanıcı e-postalarını incelemesi olarak gösterilmişti. İddiaların ortaya çıkmasından sonra zor günler geçiren Yahoo’dan beklenen açıklama CEO Marissa Mayer’den geldi. Mayer, “İşimizi güçlendirmek için devam eden çalışmalarımıza ek olarak, Verizon ile entegrasyon için hazırlanmakla meşgulüz. Sadece işimizin değeri sebebiyle değil, ayrıca Yahoo ürünlerinin kullanıcılarımızın hayatlarına sağladığı değer ile kendimizden emin duruyoruz. Bu sebeple kullanıcılarımızı ve onların bilgi güvenliğini korumak için derin sorumluluk alıyoruz. Onların güvenlerini sürdürmek için çok çalışıyoruz ve kullanıcı etkileşim trend’lerimizde onların devam eden bağlılığını görmekten sevinç duyuyoruz.” sözleriyle devam eden süreçle ilgili görüşlerini belirtti.

Related posts

Microsoft Office Programlarını Dünya Çapındaki Öğrenci ve Öğretmenlere Ücretsiz Açtı

Zehra Öney

Startup’ların Başarısız Olmasının Sebepleri Neler?

Zehra Öney

Skype’ın Web Sürümü Yayına Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi