Zehra Öney
Genel

Microsoft’un Hisseleri Gelir Raporunun Açıklanmasıyla Rekora Koşuyor

Microsoft’un Hisseleri Gelir Raporunun Açıklanmasıyla Rekora Koşuyor

Kendi mali takviminde 2017’nin birinci çeyrek raporunu açıklayan Microsoft’un hisseleri yeni bir rekora doğru koşmaya başladı.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft, kendi mali takviminde 2017’nin birinci çeyrek raporunu açıkladı. Temmuz-Eylül arasındaki gelirlere baktığımızda Microsoft’un pek çok alanda gelirlerini artırdığını görebiliyoruz.

Temmuz-Eylül arasında 22,334 milyar dolar gelir elde eden Microsoft, geçen yılın aynı döneminde 21,660 milyar dolar gelir elde etmişti.

Verimlilik ve İş Süreçleri segmentinde Microsoft’un gelirleri 6,7 milyar dolara yükseldi. Bu segmentte yer alan Office ticari ürünleri ve bulut servis gelirleri %5 oranında arttı. Office 365 kullanıcılarında Microsoft 24 milyon yeni üye kazandı.

Akıllı Bulut segmentinde ise Microsoft’un gelirleri %8 oranında artarak 6,4 milyar dolara ulaştı.

Microsoft’un bulut tabanlı bilgi işlem platformu Azure, son derece önemli bir büyüme trendi yakalamışa benziyor: Azure gelirleri %116 oranında büyüdü.

Microsoft’un %2 oranında azalan “More Personal Computing” segmentindeki gelirleri 9,3 milyar dolar olarak açıklandı. Microsoft’un telefon gelirleri %72 ve oyun gelirleri de %5 oranında azaldı.

Surface alanında ise Microsoft önemli bir büyüme yakaladı. Surface alanında geçen yılın aynı dönemine göre %38 büyüme kaydetti.

Microsoft’un hisseleri ise raporun açıklanmasının ardından yeni bir rekora doğru koşmaya başladı. Açılış öncesi işlemlerde Microsoft hisseleri 60,41 dolara kadar yükseldi ki bu, 1999 rekorundan da daha yüksek bir değer.

Related posts

Google, Earth Pro’yu Ücretsiz Olarak Sunmaya Başladı

Zehra Öney

Ustream’i de Satın Alan IBM Video Yayın Alanına Yoğunlaşıyor

Zehra Öney

Amazon Prime Teslimat Süresini 2 Günden 1 Güne Düşürüyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi