Zehra Öney
Genel

Amerika’da Bu Yıl Display Reklam Harcamaları Arama Motoru Reklamlarını Geçecek

Dijital reklam yatırımları büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Yakın gelecekte dijital reklamlar televizyonlardan daha çok reklam harcaması yapılan mecralar olacak. Bununla birlikte, dijital reklamcılığın en önemli bölümü, arama motorları üzerinde gerçekleşiyor. Şirketlerin arama motorlarına yaptıkları reklam harcamaları dijital reklam pastasının en büyük dilimini oluşturuyor.

eMarketer’in yayınladığı son sektör tahmini raporuna göre, bu yıl dengeler değişebilir: Çünkü, 2015 yılında neredeyse birbirine eşit yatırım yapılan arama motoru (26.53 milyar dolar) ve display (26.15 milyar dolar) dengesinde ibre bu yıl display’e doğru kayacak gibi görünüyor.

eMarketer’in tahminine göre, bu yıl arama motoru reklamlarında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki reklamcılar 29.24 milyar dolarlık bir bütçe beklenirken display reklamlarda bu meblağın 32.17 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Bu artıştaki itici güçlerin başında ise video ve rich media reklamlar olacak.

Daha önemli bir veri ise, 2016 yılında harcanacak neredeyse her 3 dolarlık reklam yatırımının 2’si (%62) mobil reklamlara ayrılacak. 2015 yılında ilk defa Amerika Birleşik Devletleri’nde mobil reklama desktop’tan daha fazla reklam harcaması yapılmıştı. 2016 da display reklamlar için bir eşik olacak, çünkü ilk defa dijital reklam alanında arama motorlarından daha fazla yatırım yapılması bekleniyor.

Related posts

Skype’ın Web Sürümü Yayına Başladı

Zehra Öney

Amerika’da e-Ticaret Hacmi Bu Yıl 334 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Apple Design Awards’ta Ödüllerin Büyük Çoğunluğu Oyunlara Gitti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi