Zehra Öney
Genel

Apple Music 10 Milyon Ücretli Üyeye Ulaştı

Apple’ın geçtiğimiz yıl Haziran ayında kullanıma sunduğu müzik dinleme servisi Apple Music, ilk 3 aylık ücretsiz deneme süreci sonunda 6.5 milyon ücretli üye sayısına ulaşmıştı. Ekim ayında açıklanan bu bu veri, Spotify’ın ücretli üye sayısıyla karşılaştırıldığında az olsa da henüz yolun başındaki Apple Music için iyi bir başarıydı. Apple Music Kasım ayında Android telefonlarda da kullanıma sunulmuştu.

Aradan geçen 3 aylık süre zarfında Apple Music’in üye sayısı %50’den fazla artış gösterdi. Financial Times’ın açıkladığı veriye Apple Music’in ücretli üye sayısı 10 milyona ulaştı. Bu da, Spotify’ın 20 milyon ücretli üye sayısının yarısına eşit.

Apple Music’in bir diğer rakibi de kişiselleştirilmiş radyo servisi Pandora. 78 milyon toplam üyeye sahip olan platformun ücretli üye sayısı ise 3.9 milyon.

Dünyada pek çok ülkede kullanımda olan Apple Music, Afrika kıtasının büyük çoğunluğu ve Orta Doğu ülkelerinin bir bölümünde kullanımda değil. Benzer şekilde telif hakları sebebiyle de ülkemizde de kullanılamayan hizmetin yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

Related posts

Apple Bir Ülke Olsaydı Dünyanın En Zengin 55. Ülkesi Olurdu

Zehra Öney

Arkadaşlık Uygulaması Bumble Görüntülü ve Sesli Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Google Çeviri Uygulaması 27 Dilde Anlık Basılı Metin Çevirisi Sunmaya Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi