Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

App Store’da 2015 Yılında 20 Milyar Dolarlık Satış Gerçekleşti

Apple’ın uygulama mağazası App Store, mobil sektör için son derece önemli bir pazara dönüşeli uzun zaman oldu ve her geçen gün de önemi artmaya devam ediyor. Apple’ın açıkladığı son verilere göre, 2015 yılında App Store’da 20 milyar dolarlık satış gerçekleşti. Apple’ın bu 20 milyar dolarlık satıştan elde ettiği gelir ise 6 milyar dolar oldu. Apple, App Store’da yapılan her 1 dolarlık satıştan 30 cent kazanıyor.

Bunun yanı sıra, App Store’daki günlük satış rekorları da değişti. Amerika Birleşik Devletleri’nde Noel hafta olarak da bilinen Tatil Sezonunda App Store’daki uygulamalardan ve uygulama içi satışlardan elde edilen gelir 1.1 milyar dolara ulaştı. Ek olarak 1 Ocak 2016’da gerçekleşen 144 milyon dolarlık satış ile günlük satış rekoru kırılmış oldu.

En çok gelir elde eden uygulamalar ise, Minecraft ve Clash of Clans gibi oyunlar ile, Netflix ve Hulu gibi üyelik bazlılar oldu.

Apple, yaptığı açıklamada App Store’un yayına başladığı 2008’den bu yana uygulama geliştiricilere 40 milyar dolar ödedi. Ek olarak App Store, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1.9 milyon işin ortaya çıkmasında ve desteklenmesinde rol oynuyor.

Related posts

Apple Pay Mobil Uygulamalardan Sonra Mobil Sitelerde de Kullanılacak

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Haber 24

Zehra Öney

Nesnelerin İnterneti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi