Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Alphabet ve Amazon’un Üçüncü Çeyrek Performansı Nasıldı?

Alphabet ve Amazon’un Üçüncü Çeyrek Performansı Nasıldı?

İki şirketin de gelirleri beklentilerin üzerinde oldu.

Google’ın yeniden yapılanması sonucunda kurulan Alphabet, üçüncü çeyrek gelirlerini açıkladı. Beklentilerin üzerinde bir performans sağlayan şirketin hisselerinde yukarı yönlü hareket başladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Alphabet’in üçüncü çeyrek gelirleri 27,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Wall Street uzmanlarının beklentileri ise 27,2 milyar dolardı.

Hisse başına kazanç da beklentilerin oldukça üzerinde bir seyir izledi. Analistler hisse başına 8,33 dolarlık bir kazanç beklerken, Alphabet, hisse başına kazancın üçüncü çeyrekte 9,57 dolar olduğunu açıkladı.

Amazon ise üçüncü çeyrekte etkileyici bir performans sergiledi. Şirketin geliri 43,74 milyar olarak gerçekleşti. Analistlerin beklentilerinin üzerindeki performansın açıklanmasının ardından Amazon’un hisselerinin değeri 1000 doların üzerine çıktı.

Amazon’un satışlarını artıran iki önemli faktör vardı: Bunlardan ilki Ağustos’ta anlaşması tamamlanan Whole Foods’un satın alımı ve Amazon’un Temmuz ayında düzenlediği ve indirimli satış yaptığı Prime Day’di.

Amazon Web Servisleri de şirkete 4,57 milyar dolarlık gelir sağladı.

Related posts

Huawei Kendi Cihazlarında Artık MicroSD Kartları Kullanamayacak

Zehra Öney

ApplePay ile Eylül Ayında Resmi Kurum Ödemeleri Yapılabilecek

Zehra Öney

İngiliz Kullanıcılar Mobil’de Bilgisayardan Daha Fazla Zaman Geçiriyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi