Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

YouTube Müzik Servisini 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuyor

YouTube Müzik Servisini 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuyor

YouTube’un müzik servisi ilk olarak 5 farklı ülkede kullanıma sunulacak.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, uzun süredir merakla beklenen müzik uygulamasını hayata geçiriyor.

YouTube, 2015 yılında reklamsız olarak video izleme imkanı sunan ve ayrıca bu servis için özel olarak hazırlanan videoların yer aldığı YouTube Red’i duyurmuş ve YouTube Red, 1 sene içerisinde 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Günümüzde 7,5 milyon kullanıcıya ulaşan YouTube Red ile birlikte YouTube Music’i de duyuran şirket, uzun süredir proje üzerinde çalışıyordu. Bekleyiş artık sona ermiş gibi görünüyor.

YouTube’un resmi blog sayfasında duyurusu yapılan YouTube Music, 22 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayacak. İlk olarak 5 ülkede kullanıma sunulacak servis için ilk seçilen ülkeler şunlar: Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore.

Bu ilk ülkelerden sonra servisin ilerleyen haftalarda Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulacağı duyuruldu.

İçerisinde müziklerin yanı sıra müzik videolarının da yer alacağı serviste, Beyoncé’nin efsanevi Coachella performansı gibi videoların yanı sıra YouTube’da yer alan remix’ler de dinlemeye sunulacak. Ayrıca YouTube’da yer alan “cover” videolar da uygulamada yer alacak. Özellikle remix’ler ve cover’ların YouTube Music’i rakiplerinden ayırması bekleniyor.

YouTube Music’in reklamların yer aldığı versiyonu, tıpkı Spotify gibi ücretsiz olacak; reklamsız kullanım ve şarkıları indirme olanağı sunan YouTube Music Premium’un ise aylık ücreti 9,99 dolar olacak.

Spotify’ın dünya çapında 75 milyon, Apple Music’in ise 42 milyon kullanıcıya sahip olduğu müzik dinleme sektöründe YouTube Music nasıl bir performans gösterecek, hep birlikte göreceğiz.

Görsel: YouTube Official Blog

Related posts

Facebook Kullanılmayan Hesapların Beğenilerini Silmeye Başladı

Zehra Öney

Tarım Otomasyonunda Önemli Bir Adım: Marul Soyan Robot Geliştirildi

Zehra Öney

Milenyum Kuşağı Mobil Reklamları “Alakasız” Buluyor

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi