Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Akıllı Çoraplarla Tanışmaya Hazır mısınız?

Akıllı Çoraplarla Tanışmaya Hazır mısınız?

Bu akıllı çoraplar doktorunuza ya da fizyoterapistinize veri gönderebiliyor.

Akıllı telefonlar, akıllı bileklikler, akıllı yüzükler, akıllı ev eşyaları, akıllı kumaşlar derken sıra akıllı çoraplara geldi. İnternete bağlanan SoPhy çoraplar doktorunuza ya da fizyoterapistinize veri göndererek tedavi olmanızı sağlayabiliyor. Ek olarak doktorunuz dünyanın herhangi bir yerinde olabilir.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, üç sensöre sahip olan akıllı çoraplar ağırlık dağılımını, hareketleri ve ayak oryantasyonunu ölçüyor. Çoraplar, elde ettiği verileri hem hasta hem de doktorlar için grafik haline getiriyor, bu sayede doktorlar ya da fizyoterapistlerin yardımcı olması ve gerekirse tedavi önermesi mümkün olabiliyor.

Akıllı çoraplar, kullanıcının telefonuna Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor ve bu sayede veriler doktorlarla paylaşılabiliyor. Bunun yanı sıra doktorlar, hastalarını da takip edebiliyorlar: Hastanın çorapları ne sıklıkta giydiği ve alıştırmaları yapıp yapmadıklarını görebilirlerken hastalar da örneğin yürüme alıştırmalarını doğru yapıp yapmadıklarını görebiliyorlar.

Görsel: diymauritius.com

Related posts

Monument Valley’in Ida’s Dream Bölümü 25 Haziran’da Tüm Platformlarda Ücretsiz Olacak

Zehra Öney

Jurassic World Alive: Yeni Bir Artırılmış Gerçeklik Oyunu

Zehra Öney

Google Play’deki Uygulamalar Chromebook’larda da Kullanılabilecek

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi