Zehra Öney
Trend Teknolojiler

Amazon, Drone Testleri İçin Birleşik Krallık ile İş Birliği Yaptı

2014 yılında Amazon sipariş teslimatı için drone teknolojisini kullanacağını duyurmuş ve bu konudaki çalışmalarına başlamıştı. Mart 2015’te Amerika Birleşik Devletleri Federal Aviation Administration, Amazon’a drone uçuşları için yasal izin vermişti. İzin kapsamında Amazon sadece açık havalarda ve 400 feet (122 metre) yükseklikte uçuş testleri yapabiliyor.

Amazon’un bu konudaki iş birlikleri ise devam ediyor. Dün Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre Birleşik Krallık Sivil Havacılık Kurumu (UK Civil Aviation Authority – CAA) Amazon’a drone testleri için izin verdi. İzin kapsamında 122 metrenin altında olmak kaydıyla, Amazon uçuşları kırsal ve şehir çevrelerindeki suburban alanlarda yapılabilecek. Birden fazla otonom, kendi kendine uçabilen drone’ları 1 kişi takip edecek ve yönetiyor olacak.

Amazon şimdiye dek Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hollanda’da drone testleri yapmıştı. Bu testlerde 25 kg altında bir ağırlığa sahip drone’lar ile saatte 50 mil hız ile testlerine devam ediyor. Drone’lar ile 2 kg’ye kadar olan paketler 30 dakikada teslim edilebilecek.

Related posts

Çin’de Drone’lar Yemek Teslimatına Başladı

Zehra Öney

Microsoft, MR Teknolojisinde Gelişim Yapmak İstiyor

Zehra Öney

Artırılmış Gerçeklik ile Hayalet Ağrıları Azaltmak Mümkün

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi