Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Amerika’da Doktordan Hastasına İnternette “Negatif Yorum” Davası

Amerika’da Doktordan Hastasına İnternette “Negatif Yorum” Davası

Doktor Joon Song, hastası Michelle Levine’e internette negatif yorum yaptığı için dava açtı.

Günümüzde pek çok site ve uygulamada, gittiğimiz mekanlar, aldığımız hizmet ve ürünler hakkında yorum yapabiliyoruz. Pek çok sitede, alınan ürün ya da hizmeti değerlendirmemiz için puanlama sistemi de bulunuyor. Her gün milyonlarca kullanıcı bu tür hizmet ve ürünler hakkında yorumlarını paylaşıyor.

Yelp ise Amerika’da oldukça popüler olan bir uygulama, hatta öyle ki ünlü çizgi film serisi South Park, Yelp kullanıcılarını konu alan “You’re Not Yelping” isimli bir bölüm dahi hazırlamıştı.

Bu denli popüler bir uygulamada negatif yorumların da etkisi son derece önemli olabiliyor, pek çok kurum ve marka negatif yorum almamak ya da aldıkları negatif yorumları telafi etmek için çeşitli yöntemler uyguluyor. Türkiye’de de Şikayetvar gibi servisler, benzer bir amaca hizmet ediyor.

Bu “negatif yorum”lardan biri, önemli bir teknoloji gündemi oluşturmuşa benziyor. BBC tarafından yayınlanan habere göre, Doktor Joon Song, eski hastası Michelle Levine’e internetteki negatif yorumları hakkında dava açtı.

Yelp’in yanı sıra Zocdoc ve Healthgrades’te negatif yorumlar yapan Levine, doktorun ofisinde oldukça zayıf ve çarpık iş uygulamaları olduğundan bahsetmenin yanı sıra Facebook’ta da bir (1) yıldız vererek tepkisini gösteriyor. Bunun ardından Doktor Song, karalama, yayın yoluyla hakaret etme ve negatif yorumlarıyla duygusal sıkıntıya sebep olduğu gerekçesiyle Levine hakkında 1 milyon dolarlık bir dava açıyor.

Levine, silinen yorumunda doktorun pek çok insana gereksiz prosedürler uyguladığını ve sigorta şirketine çok yüksek fiyatlar gönderdiğini, yıllık kontrol için doktora gittiğini ve gerekmediğini halde ultrason yapıldığını belirtmişti.

Doktorun şirketinin yayınladığı cevapta ise ultrasonların yeni hastalara, olası ciddi tıbbi durumları tespit etmek için uygulandığı belirtilmişti.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Görsel: scallywagandvagabond.com

Related posts

Facebook Basitleştirilmiş Uygulaması Facebook Lite’ı Yayınladı

Zehra Öney

Facebook Messenger Daha Önce Yazışmadığınız İnsanları Size Tanıtacak

Zehra Öney

Verizon Tumblr’ı Satmayı Planlıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi