Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Android Wear iOS’e Geldi

Google’ın geçtiğimiz sene tanıttığı ve kullanıma sunduğu giyilebilir cihazlar için geliştirilen işletim sistemi Android Wear, artık iOS ile uyumlu çalışabilecek. Başta akıllı saatler olmak üzere çeşitli giyilebilir cihazlar üzerinde çalışan sistemin radikal bir kararla iOS uyumlu hale gelmesi özellikle Android Wear ile çalışan saatler üreten firmaların işine yarayacak.

Yapılan açıklamaya göre Android Wear 1.3 sürümünü kullanan cihazlar iOS ile çalışabilecekler. Bu cihazlar da Moto 360, LG Watch Urbane. Asus ve Huawei’nin yeni modelleri de iOS ile uyumlu çalışabilecek. Bununla birlikte iOS kullanıcıları, Android Wear ile çalışan bir saat aldıklarında telefonları ile saatlerini birlikte kullanabilmeleri için ise iPhone 5 ve daha üstü bir telefon sahibi olmaları gerekmekte.

Google’ın Android Wear’ı iOS uyumlu hale getirmesinin bir başka sebebi de, geçtiğimiz yıl satışların düşük seyretmesi. Geçtiğimiz sene 720.000 Android Wear cihaz sevkıyatı yapılırken, Apple’ın Apple Watch’ı piyasaya sürmesinin ardından satışlarda ikinciliğe yükselmesi, Google’ın bu yönde bir karar almasında etkisi olduğu muhakkak. Zira Apple sadece ikinci çeyrekte 47.5 milyon iPhone satışı gerçekleşti.

 

Related posts

Pokémon Go 2016’da Ne Kadar Gelir Elde Etti?

Zehra Öney

LG, Mobil Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Yeni Bir Cep Telefonu Ek Cihazıyla Kanseri Tespit Etmek Mümkün Hale Geliyor

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi