Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Android Wear iOS’e Geldi

Google’ın geçtiğimiz sene tanıttığı ve kullanıma sunduğu giyilebilir cihazlar için geliştirilen işletim sistemi Android Wear, artık iOS ile uyumlu çalışabilecek. Başta akıllı saatler olmak üzere çeşitli giyilebilir cihazlar üzerinde çalışan sistemin radikal bir kararla iOS uyumlu hale gelmesi özellikle Android Wear ile çalışan saatler üreten firmaların işine yarayacak.

Yapılan açıklamaya göre Android Wear 1.3 sürümünü kullanan cihazlar iOS ile çalışabilecekler. Bu cihazlar da Moto 360, LG Watch Urbane. Asus ve Huawei’nin yeni modelleri de iOS ile uyumlu çalışabilecek. Bununla birlikte iOS kullanıcıları, Android Wear ile çalışan bir saat aldıklarında telefonları ile saatlerini birlikte kullanabilmeleri için ise iPhone 5 ve daha üstü bir telefon sahibi olmaları gerekmekte.

Google’ın Android Wear’ı iOS uyumlu hale getirmesinin bir başka sebebi de, geçtiğimiz yıl satışların düşük seyretmesi. Geçtiğimiz sene 720.000 Android Wear cihaz sevkıyatı yapılırken, Apple’ın Apple Watch’ı piyasaya sürmesinin ardından satışlarda ikinciliğe yükselmesi, Google’ın bu yönde bir karar almasında etkisi olduğu muhakkak. Zira Apple sadece ikinci çeyrekte 47.5 milyon iPhone satışı gerçekleşti.

 

Related posts

Samsung Pay İspanya’da Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

Aynı Anda İki Uygulama Çalıştırmak Standart Hale mi Geliyor?

Zehra Öney

Ünlü Moda Markası Michael Kors Akıllı Saatlerini Tanıttı

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi