Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Anlık Mesajlaşma Uygulaması Tango Walmart ve Alibaba Desteğini Alarak Uygulama İçi E-Ticarete Başladı

2009 yılında kullanıma sunulan ve özellikle görüntülü konuşma özelliği ile dünya çapında pek çok kullanıcısı olan Tango, Amerika için bir ilke imza atarak uygulama içi e-ticarete başladı.

Daha önce blogumda WeChat’in yeni özelliği ile uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan kullanıcıların pek çok işlemi yapabileceklerinden bahsetmiştim: https://www.zehraoney.com/2015/04/25/wechatin-yeni-ozellikleri-ile-uygulamadan-cikmadan-doktor-randevusu-alinabilecek/

Anlık mesajlaşma uygulamaları, sahip oldukları kullanıcı veritabanı sayesinde platforma doğru evriliyorlar. Facebook Mart ayından çalışmalarını hızlandırarak Messenger’ı platforma dönüştürmeye yoğunlaşmıştı.

Tango ise, yanına perakende sektörünün dünyadaki en büyük şirketlerinden ikisini alarak oldukça etkili bir şekilde Amerika pazarında bir ilk olmayı başardı.

Güncelleme ile “Shop” bölümü eklenen uygulamada kullanıcılar, kullanıcı davranışlarını öğrenen sistem sayesinde giderek daha kişiselleştirilmiş ürünler görmeye başlayacaklar. Uygulamadan çıkmadan satın alınacak ürünler ile özellikle Walmart da yeni bir satış kanalına sahip olacak.

Tango’nun toplam 200 milyon, aylık ise 70 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Related posts

2016’da Mobil Ödeme ABD’de 27 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Kullanıcılar Markalara Facebook Messenger Üzerinden Mesaj Atabilecekler

Zehra Öney

MMA 2015 Global Smarties Kazananları Açıklandı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi