Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook ve Uber İş Birliği Yaptı: Artık Messenger Uygulamasından Taksi Çağırılabilecek

 

Dünyanın en çok üyeye sahip sitesi Facebook, geçtiğimiz yıl Facebook Messenger uygulamasını, mesajlaşma özelliğini kullanmak için zorunlu hale getirmiş ve platforma dönüştüreceğini açıklamıştı. Bu konudaki çalışmalarını sürdüren Facebook, Uber ile iş birliğini duyurdu.

Uber ise, günümüzün en değerli şirketlerinden biri. Dünyada pek çok ülkede hizmet vermekle birlikte kimi zaman eleştirilerle de yüzleşmek zorunda kalıyor.

Haziran ayınd Foursquare ile iş birliğini yaptığını duyuyan Uber, bu sayede kullanıcıların Foursquare uygulamasının dışına çıkmadan Uber araç çağırabilmelerini kullanıma sunmuştu. Bununla birlikte Foursquare kullanıcılarının ilk Uber kullanımı da ücretsiz olmuştu.

Facebook Messenger ve Uber iş birliğinde ise kullanıcılar Messenger uygulamasından çıkmadan Uber araç çağırabilecek, şoförlerin hangi noktada olduğunu görebilecek ve hatta ödemelerini bile Messenger uygulaması içinden yapabilecekler. Bunun için kullanıcıların sadece Uber hesabının olması gerekiyor. İş birliği kapsamında çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek olan Uber’in, Messenger aracılığıyla yapılan yolculuklar için Facebook’la ne oranda bir paylaşım yapacağı ise açıklanmadı.

 

Related posts

Mobil Uyumlu Olmayan Siteler Trafiklerinin %10’unu Kaybediyor

Zehra Öney

Microsoft, O Ganalı Öğretmene Bilgisayar Hediye Etti

Zehra Öney

Twitter, Satılmaya Hiç Olmadığı Kadar Yakın

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi