Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Walmart’tan Sonra Target da Mobil Ödeme Sistemini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Akıllı cihazlar aracılığıyla mobil ödeme yapmak, uzun süredir teknoloji dünyasının gündeminde. Özellikle geçtiğimiz yıl Apple Pay’in ödeme sistemi ile hareketlenmeye başlayan pazarda, Samsung Samsung Pay ile, Google Android Pay ile kendi sistemlerini kullanıma sunmuşlardı. Bununla birlikte LG de kendi ödeme sistemini Kore’de test etmeye başlamıştı.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken geçtiğimiz haftalarda Walmart da QR kod temelli mobil ödeme sistemini Walmart Pay’i Alaska’da kullanıma sunmuştu. 22 milyon mobil uygulama kullanıcısı bulunan Walmart, mobil ödeme sistemini önümüzdeki yıl Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 4600 mağazasının tamamında kullanıma sunulacak.

Walmart’ın bu hamlesi, en yakın rakibi Target’ı da harekete geçirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci en büyük mağaza zinciri olan Target’ın 1805 mağazası bulunuyor. Mobil uygulamaları aracılığıyla kullanıcılarına tasarruf imkanı sunan Target, ek olarak mağaza içi beacon teknolojisi ile kullanıcılarını uyarıyor.

Target’ın kredi kartı şirketleriyle görüşmeler yaptığı Reuters tarafından bildirildi: Target’ın Cartwheel uygulaması içinden ödeme yapılabilmesini sağlayacak. Bunun için mobil cüzdan ile kasa arasındaki ödeme işlemleri için tarama teknolojisi kullanılacak. Sistemin önümüzdeki yıl kullanıma sunulması planlanıyor.

Related posts

Sanal Bebek Tamagotchi Mobil Oyun Olarak Geri Dönüyor

Zehra Öney

Blippar Türkiye Mixx Awards’ta İki Ödül Kazandı

Zehra Öney

En Son Online Reklam Trendleri Neler?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi