Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Londra, Kraliçe Elizabeth’in Tahtta Kalma Rekorunu Blippar ile Kutladı

9 Eylül, İngiliz tarihi için oldukça önemli bir gün oldu. 1926 yılında doğan, 6 Şubat 1952’de tahta çıkarak Kraliçe olan II. Elizabeth, büyük-büyük-büyükannesi olan Kraliçe Victoria’nın en uzun tahtta kalma rekorunu kırarak, İngiltere tarihinde en uzun süre tahtta kalan hükümdar oldu.

20 Haziran 1837’de tahta çıkan ve 22 Ocak 1901 yılında vefat eden Kraliçe Viktoria’nın 63 yıl 216 gün süren hükümdarlığını, Kraliçe Elizabeth 63 yıl 217 gün ile kırdı.

Bu kutlama için ise Blippar ve London Evening Standard bir araya geldi. 1827 yılında yayın hayatına başlayan London Evening Standard,  Kraliçe’nin rekor kıracağı gün özel koleksiyon sayısı ile çıktı. Blippar ile yapılan iş birliği kapsamında 4. ve 5. sayfalar blipp’lenebilir olarak basıldı. Kullanıcılar, Blippar ile bu sayfaları blipp’lediklerinde, karşılarına çıkan menüden birbirinden farklı deneyimler yaşadılar.

Blippar Ingiltere Kralicesi

Günün haberleri bölümünde kullanıcılar haberlere göz atarken, Bağış bölümünde Kraliçe’nin hayırlarından birine bağış yapma fırsatı buldular. Bunun yanı sıra, Kraliçe ile selfie çekme ve kraliyetle özdeşleşen çay tarifleri ve diğer özellikler sunuldu.

Blippar Ingiltere Kralicesi4

Büyük beğeni toplayan bu iş birliği kapsamında Londralılar Kraliçe Elizabeth’in tahtta kalma rekorunu Blippar ile kutladı. Siz de aşağıdaki sayfaları blipp’leyerek bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Blippar Ingiltere Kralicesi2

Blippar Ingiltere Kralicesi1

Related posts

Blippar 10. Ofisini İstanbulda Açtı

Zehra Öney

Microsoft’un Yapay Zeka ile İmtihanı: Tay.ai

Zehra Öney

Uber ve PayPal Ödeme İş Birliğini 19 Ülkeyi Kapsayacak Şekilde Genişletti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi