Zehra Öney
Sosyal Medya

Tumblr ve Facebook Live Photos Desteği Sunmaya Başladı

 

Apple’ın iPhone 6s ile birlikte kullanıma sunduğu Live Photos, henüz çok yaygınlaşmasa da sosyal ağların gözünden kaçmadı. Live Photos özelliği ile, kullanıcılar sadece tek kareden ibaret fotoğraf çekmiyorlar. Apple’ın teknolojisi ile, 6s model bir telefon ile çekilen fotoğrafın öncesi ve sonrası da hareketli ve sesli olarak kaydediliyor. Böylece fotoğrafın herhangi bir yerine basarak kullanıcılar bu önceki ve sonraki anları da fotoğraflarına dahil ederek daha hareketli bir fotoğraf elde ediyorlar. Live Photos ile çekilen fotoğrafların merkezinde 12 MP çözünürlüğe sahip fotoğraf yer alıyor.

İlk olarak Tumblr’ın dün desteklemeye başladığı Live Photos, artık Facebook tarafından da destekleniyor. İlk olarak sınırlı bir kullanıcıya sunulan özelliği yeni yıla kadar pek çok kullanıcı deneyimleyebilecek.

Live Photos özellikli fotoğrafı yüklemek için ise, Facebook uygulamasında fotoğrafın sağ alt bölümünde çıkan “Live” özelliğini kullanmak gerekiyor.

Her ne kadar sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sahipleri Live Photos çekebilseler de, iOS 9 kullanan tüm kullanıcılar bu hareketli fotoğrafları görüntüleyebiliyor olacak.

 

Related posts

Snapchat 1,8 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney

Facebook Canlı Yayın Özelliğini Android’e de Getiriyor

Zehra Öney

Yakında YouTube Videoları Üzerinden Direkt Alışveriş Yapabileceksiniz

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi