Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Trend Teknolojiler

Facebook Tinder’a Rakip Oluyor: F8 Konferansında Duyurulanlar

Facebook Tinder’a Rakip Oluyor: F8 Konferansında Duyurulanlar

Facebook, devam eden F8 Konferansında yeni özelliklerini duyurdu.

Dünyanın en çok üyeye sahip olan sosyal medya sitesi Facebook’un her yıl düzenlediği F8 Geliştiriciler Konferansı, bu yıl 1-2 Mayıs günleri arasında San Jose, California’da düzenleniyor.

Facebook’un bu yılki duyuruları arasında en çok dikkat çeken özelliği, arkadaş olmayan kişilerin tanışmasını sağlayan özellik oldu. Facebook üzerinden gerçekleşecek tanışma özelliği şu şekilde işleyecek:

İsteyen kullanıcılar kendi adlarıyla bir profil oluşturacaklar. Oluşturulan bu profil, kullanıcının kendi arkadaşları tarafından görüntülenmeyecek.

Kullanıcılar, ilgilendikleri etkinlik ve grupları tarayabilecekler ve katılmak istedikleri etkinlik ya da tanışmak istedikleri grubu seçebilecekler.

Kendileri gibi aynı etkinlik ya da gruptaki diğer kullanıcıları görebilen kullanıcılar, ilgilendikleri kişilerin fotoğraflarını görebilmenin yanı sıra temel bilgilere de erişebilecekler. Bu noktada kullanıcılar, ortak ilgi alanları ve ortak arkadaşlarını da görebilecekler.

İki kullanıcının da birbiri ile ilgilendiği noktada, kullanıcılar konuşmaya başlayabilecekler. Güvenlik gerekçesiyle başlangıçta sadece yazılı mesajlar gönderilebilecek.

Facebook, bu yeni özelliği için, bu yılın sonlarına doğru testlere başlayacağını duyurdu.

Facebook ayrıca Instagram’da video arama özelliğinin kullanıma sunulacağını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar artık Instagram üzerinden de birbirlerini arayabilecekler.

Ayrıca Facebook’un sahip olduğu artırılmış gerçeklik özellikleri ile üçüncü partilerin sunacağı artırılmış gerçeklik özellikleri de Instagram’da kullanılabilir olacak.

Instagram’ın “Keşfet” sekmesi de yenilenecek.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a sticker’lar geliyor.  Ayrıca WhatsApp uzun süredir beklenen grup içi videolu arama özelliğini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Siz bu gelişmeleri nasıl buldunuz?

Görsel: techcrunch.com

Related posts

LoopPay’i Satın Alan Samsung Mobil Ödeme Sistemini Geliştiriyor

Zehra Öney

Twitter Kampanyaları Artık Mobil Cihazlardan da Kontrol Edilebilecek

Zehra Öney

Apple, Yeni Etkinliğinde Neler Tanıtacak?

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi