Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

LG G7 ThinQ Tanıtıldı

LG G7 ThinQ Tanıtıldı

LG G7 ThinQ’in, şirketin yeni amiral gemisi olması bekleniyor.

Birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon pazarındaki en fazla Android telefon satan 3 markadan biri olan LG, zamanla sıralamada gerilere düştü. 2016 yılında LG G5 modelinde “modüler” tasarımı benimseyen ve bu sebeple kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler alan firmanın satışları azaldı.

Şirketin 2017 yılında sevkiyatını yaptığı cihaz sayısı 55,8 milyon olarak gerçekleşti.

LG dün yeni akıllı telefonunu tanıttı. LG G7 ThinQ olarak isimlendirilen yeni modelin son dönem akıllı telefonlarda göze çarpan “çentikli” tasarıma sahip olduğu ilk başta dikkat çekiyor. Ancak LG’nin, kullanıcılarına güzel bir haberi var: Kullanıcılar diledikleri zaman çentiği “görünmez” hale getirebiliyorlar. Sunulan özellik sayesinde ekranın üst bölümleri siyah hale gelerek çentiğin görünmesini engelliyor.

Ekran boyutu 6,1 inç olan LG G7 ThinQ’in arkasında dual 16 megapiksel, ön yüzeyinde ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Yapay zeka sayesinde ortamdaki obje ve süjeleri algılayabilen kamera, fotoğrafı iyileştirmek için öneriler sunuyor ve 19 farklı çekim moduna sahip.

DTSX sertifikasına sahip olan LG G7 ThinQ’in sunduğu ses kalitesi ise en güçlü olduğu alanlardan biri: İç alanını yankı odası gibi kullanan telefon bu sayede daha iyi bas ve ses kalitesi sunuyor.

Parmak izi okuyucunun, arka yüzeyinde bulunduğu telefona gelen ilk eleştiriler olumlu yönde. Bakalım LG G7 ThinQ nasıl bir satış performansı gösterecek.

Siz LG’nin yeni telefonunu beğendiniz mi?

Related posts

Google, Kenya’da Balonlar ile İnternet Erişimi Sunacak

Zehra Öney

Apple Music ile Rekabette Avantaj Yakalamak için Spotify 1 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney

İki Odaklı Gözlük Camlarına Yeni Alternatif

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi