Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple, Apple Pay’i Kanada’da Sonbaharda Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Apple, geçtiğimiz Ekim ayında kullanıma sunduğu ve kısa sürede büyük başarı yakaladığı Apple Pay hizmetini genişletmeyi planlıyor. İkinci pazar olarak seçilen Kanada’daki görüşmelerini sürdüren Apple’ın planları istediği gibi giderse Apple Pay Kanada’da sonbaharda kullanıma sunulacak.

Kanada’nın ikinci pazar olarak seçilmesi tesadüf değil, çünkü Apple telefonlarının dünyadaki %20 oranında olan kullanım oranı, Kanada’da %33’lere çıkmış durumda. Her 3 akıllı telefon sahibinden 1’inin iPhone kullandığı ülkede, mobil ödeme alanında da temassız altyapı uzun süredir kullanımda.

Apple, lansman için Kanada’nın en büyük 6 bankası olan Royal Bank of Canada, Toronto-Dominion Bank,Bank of Nova Scotia,Bank of Montreal,Canadian Imperial Bank of Commerce ve National Bank of Canada ile görüşmelerini sürdürüyor.

Bankaların teklife sıcak baktıkları, özellikle Apple Watch sonrası artması beklenen mobil ödeme işlemlerinde yer almak istedikleri, bununla birlikte Apple’ın kredi kartı işlemlerinden 15, debit kart işlemlerinden 50 baz puan ücret alması konusunda endişeleri olduğu belirtiliyor.

Görüşmeler olumlu sonuçlanırsa Apple Pay Kanada’da sonbaharda kullanılıyor olacak.

Related posts

Çok yakında Hepimiz Blipp’leyeceğiz | Star

Zehra Öney

Akıllı Ev Sistemleri Alanında LG de Kendi Cihazı SmartThinQ’i Tanıttı

Zehra Öney

Küçük İşletmeler İçin Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Trend

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi