Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple iOS 10 ile Birlikte iMessage’a Sticker Ekleyecek

Anlık mesajlaşma uygulamalarının popülerliğinin giderek artması ile birlikte uygulamalar da değişmeye başladı. Örneğin Çin’deki WeChat ile alışveriş yapmak mümkünken Line uygulamasında oyun oynamak mümkün. Facebook, Messenger uygulaması için chatbot’ları devreye almıştı hatırlarsanız.

Apple’ın iOS üzerindeki mesajlaşma servisi iMessage ise, kullanım sayısı yüksek olmasına rağmen diğer uygulamalar kadar popüler değildi.  iOS 10 ile Apple’ın da mesajlaşma yarışına dahil olacağı netleşiyor.

iOS 10 ile birlikte iMessage’ta artık 4 farklı grupta sticker’lar yer alacak. Bunlar, yüz ifadelerinin yer aldığı Smileys, duyguları belirten Hearts, el işaretlerini belirten Hands ve Mac’in yanı sıra günlük aktiviteleri de içeren Classic Mac olarak açıklandı.

Bu sticker’lar sadece iOS 10 kullanıcıları için geçerli olacak. Daha eski sürüme sahip kullanıcılar iMessage’ın yeni sticker özelliğinden yararlanamayacak.

iOS 10 Eylül ayında kullanıma sunulacak.

Smileys sticker’larını indirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/smileys/id1127555487?mt=8

Hearts sticker’larını indirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/hearts/id1127542179

Hands sticker’larını indirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/hands/id1127554252?mt=8

Classic Mac sticker’larını indirmek için https://itunes.apple.com/us/app/classic-mac/id1127542169?mt=8 adreslerini kullanabilirsiniz.

Related posts

Airbnb Yeni Seyahat Deneyimi Özelliklerini Kullanıma Sundu

Zehra Öney

WhatsApp SMS Trafiğinden Daha Fazla Trafiğe Sahip

Zehra Öney

Biyometrik Özelliğe Sahip Cihaz Sayısı Artıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi