Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler

Pokemon Go Bugün iOS ve Android için Yayınlanıyor

Nintendo geçtiğimiz yıl başta Mario olmak üzere oyunlarını mobil platformda yayınlamak için çalışmalara başladığını duyurmuştu. Bu çalışmanın ilk meyvesi olan Miitomo, geçtiğimiz Mart ayında yayınlanmıştı.

Bununla birlikte uzun süredir merakla beklenen bir diğer Nintendo destekli mobil oyun Pokemon Go da bugün yayınlanıyor. Ülkelerdeki saat farkından dolayı, ilk olarak Yeni Zelanda’da yayınlanan oyunun bugün gün içerisinde pek çok ülkede kademeli olarak yayınlanması bekleniyor.

Pokemon Go ise, son derece ilginç ve etkileyici bir oyun gibi görünüyor: Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan oyun sayesinde kullanıcılar, gerçek mekanlarda Pokemon’larını bulacak ve eğitecek. Kullanıcıların Pokemon’larını bulmak için şehirlerindeki müze, tarihi binalar, anıtlar, sanat eserleri gibi yerlere ya da suda yaşayan Pokemon’larını bulmak için göl ya da okyanusların yakınlarına gitmeleri gerekecek.

Charmander’ın Charmelon’a ve Charizard’a evrilmesini hatırlayanlar bilirler. Pokemon’ların evrilmesi için de kullanıcıların çeşitli aktivite (gym) savaşlarını oynaması gerekiyor.

Büyük bir heyecanla beklenen Pokemon Go, artırılmış gerçeklik deneyimi ile kullanıcılara yeni bir oyun deneyimi sunacak.

Pokemon Go’yu iOS cihazınıza indirmek için buraya,  Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

Related posts

WhatsApp SMS Trafiğinden Daha Fazla Trafiğe Sahip

Zehra Öney

Samsung, Galaxy Note 7’leri Geri Çağırıyor

Zehra Öney

Sony Xperia XZ2 Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtıldı

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi