Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple iOS 9 ile Eski Cihazları da Destekleyecek

8 Haziran’da düzenleyeceği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda başta Müzik uygulaması olmak üzere pek çok yeniliği paylaşacak. Resmi olarak iOS 9’un da duyurulmasının beklendiği konferans öncesinde iOS 9 ile ilgili bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Apple da, tıpkı Microsoft gibi iOS 9 ile hem akıllı cihazları hem de bilgisayarları hedefliyor. Bu sayede iki farklı işletim sistemi geliştirmek yerine, tüm enerjisini tek bir işletim sistemine yönelterek daha iyi çözümler sunmayı planlıyor.

iOS 9 ile ilgili en önemli gelişmelerden biri ise, iPad Mini ve iPhone 4S gibi görece eski cihazlarda da iOS 9’un kullanılabilecek olması. Bu hamleyle Apple, ilk kez eski jenerasyon cihazlarını da desteklemeye başlayacak. Uzun süredir Apple kullanıcısı olanlar ile sadakati korumak için bu yönde bir adım atan Apple’ın iOS 9 ile bu cihazlarda performansı azaltmadan yeni geliştirmeler yapması bekleniyor. Özellikle her yeni işletim sistemiyle kullanıcılardan pek çok performans eleştirisi alan şirketin, kullanıcılara kulak vererek geliştirmeler yapmasını son derece olumlu bir hamle olarak değerlendirebiliriz. Bununla birlikte eski cihazlara yönelik bu desteğin Apple’ın yeni servislerini kullanacak potansiyel kitlenin sayısını artırmak olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Related posts

Android Auto ABD ve İngiltere’de Satışa Çıktı

Zehra Öney

Samsung’dan Önemli Adım: Şirket, Fabrikaları ve Ofislerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Zehra Öney

Çalışan Performansını Ofis Dizaynınızla Arttırın! | Milliyet

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi