Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple, iPhone SE ve Yeni iPad Pro’yu Tanıttı

Apple’ın uzun süredir merakla beklenen etkinliği dün gerçekleşti. Bir süredir hakkında devam eden spekülasyonlar yapılan etkinlikte sürpriz yoktu: Apple, merakla beklenen küçük ekranlı iPhone modelinin yanı sıra, 9.7 inç boyutundaki yeni iPad modelini de tanıttı.

4 inç boyutundaki iPhone SE, iPhone 6s’in kullandığı A9 çipe sahip olan telefonun kamera özellikleri de iPhone 6s ile aynı. iPhone 6S’teki 2GB RAM yerine 1GB RAM’e sahip olan iPhone SE’de 3D Touch özelliği de  bulunmuyor. 16GB ve 64GB olarak iki farklı hafıza kapasitesine sahip cihazlar Türkiye için 29 Mart’tan itibaren ön siparişe açılacak. 16GB modelinin Türkiye’de 1999 TL’den satılacağı iPhone SE’nin 64GB modelinin fiyatı ise 2399 TL olarak açıklandı.

Apple’ın tanıtması beklenen diğer modeli ise yeni iPad Air’di, ancak Apple bir değişiklik yaparak, 9.7 inçlik yeni iPad’i, iPad Pro olarak konumladı. 32, 128 ve 256GB üç farklı hafıza seçeneğine sahip olan yeni iPad Pro, A9X çipe sahip. 12 megapiksel fotoğraf çekebilen iPad Pro, aynı zamanda 4K video kaydı da yapabiliyor. Smart Connector’e sahip olan yeni 9.7 inç iPad Pro, klavye ile de çalışabiliyor.

Related posts

Bir Günde En Çok Kazanan Mobil Oyunlar Hangileri, Merak Ediyor musunuz?

Zehra Öney

ABD’de Podcast Reklam Gelirleri İkiye Katlanacak

Zehra Öney

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Sona Erdi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi