Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Pay 2016’da Çin’de Kullanıma Sunulacak

Apple’ın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu mobil ödeme sistemi Apple Pay, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Kanada’da hizmete girmişti. Kanada’da şimdilik sadece American Express kart sahipleri tarafından kullanılan sistemin Çin’de de kullanıma sunulma hazırlıkları başladı.

Çin, Apple için Amerika ile birlikte en önemli pazarlardan biri ve Apple Çin pazarına çok büyük bir önem veriyor. Şirket, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Çin fiyatlarını diğer uluslararası pazarlara göre daha düşük tutmuştu. Apple Pay’i de Çin’de kullanıma sunarak ivmesini kaybetmek istemiyor.

Çin’in önemli ödeme sistemi UnionPay ile anlaşan Apple, yeni yıl ile birlikte testlere başlayacak ve Şubat ayında sistemin Çin’de aktif hale gelmesi bekleniyor.

Apple, bir yandan da en büyük rakibi Samsung ile Çin pazarında yarışmaya devam edecek, çünkü Samsung da geçtiğimiz günlerde UnionPay ile anlaşarak kendi ödeme sistemini Çin’de kullanıma sunacağını duyurmuştu. Apple ayrıca Alibaba’nın ödeme sistemi AliPay ve WePay ile de rekabet halinde olacak. Alibaba Pay ve Çin’de en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması WeChat’in sahibi olduğu WePay Çin’de oldukça yoğun kullanılan mobil ödeme sistemleri. Çin pazarının büyüklüğü düşünüldüğünde rekabetin nasıl sonuçlanacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Related posts

Spotify En Çok Mobil Olarak Dinleniyor

Zehra Öney

Küçük İşletmeler de Mobil Uygulama Geliştirmeyi Planlıyor

Zehra Öney

Alphabet, Porto Riko’ya Wi-Fi Balonları ile Acil İnternet Sunabilmenin Yollarını Arıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi