Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Üçüncü Çeyrekte Ne Kadar Kazandı?

Apple Üçüncü Çeyrekte Ne Kadar Kazandı?

Üçüncü çeyrekte 46,7 milyon iPhone satışı gerçekleştiren Apple’ın gelirleri, uzmanların beklentilerinin üzerinde bir performans gösterdi.

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Apple, başarılı bir üçüncü çeyrek geçirdi. Kendi mali takvimine göre 2017’nin dördüncü çeyrek raporunu açıklayan Apple, Temmuz-Eylül arasında uzmanların beklentilerinin de üzerinde bir performans sergiledi.

TechCrunch’ta yayınlanan habere göre, Apple üçüncü çeyrekte 52,6 milyar dolar gelir elde etti. Uzmanların beklentisi 50,7 milyar dolardı. Apple, gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre %12 oranında artırdı. Hisse başına kazanç ise 2,07 dolar olarak gerçekleşti.

Şirketin iPhone satışları da beklentilerin üzerinde seyretti. Apple, üçüncü çeyrekte 46,7 milyon adet iPhone satışı gerçekleştirdi. Satışlar, geçen yılın aynı dönemine göre %3 oranında arttı.

Satılan iPad sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre %11 artışla 10,3 milyona ulaştı.

Mac satışlarındaki artış da devam etti: Şirket, üçüncü çeyrekte 5,4 milyon adet Mac satışı gerçekleştirdi.

Apple’ın servislerden elde ettiği geliri ise 8,5 milyar dolar oldu.

Şirketin dördüncü çeyrek gelir beklentisi ise oldukça yüksek: Çünkü özellikle Amerika’da Şükran Günü başlayan ve Noel’i de kapsayan “tatil sezonu”nda milyonlarca kullanıcı alışveriş yapıyor. Yeni üst segment iPhone X satışları da Apple’ın gelirlerini artıracak bir diğer etken olacak. Bu sebeple Apple, dördüncü çeyrekte 84 ila 87 milyar dolarlık bir gelir bekliyor.

Related posts

Oculus Rift’in Kullanıcı Versiyonu Tanıtıldı

Zehra Öney

Microsoft’un Yeni İki Ekrana Sahip Cihazını Göstermeye Başladığı Belirtildi

Zehra Öney

5G Operatörlere Ne Kadar Kazandıracak?

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi