Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram, iOS 12’yi Beklemedi: Kullanıcılar, Instagram’da Geçirdikleri Zamanı Kontrol Edebilecekler

Instagram, iOS 12’yi Beklemedi: Kullanıcılar, Instagram’da Geçirdikleri Zamanı Kontrol Edebilecekler

Instagram’ın Time Well Spent özelliği ile kullanıcılar, Instagram’da geçirdikleri zamanı görebilecekler.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok bağımlılık türü de ortaya çıktı: Örneğin oyun bağımlılığı, hatta kripto para bağımlılığı; Halkla İlişkiler sitesi için de sosyal medya bağımlılığını yazmıştım.

Cep telefonlarında geçirilen süre ise artmaya devam ediyor. 2017 verilerine göre Amerikalı kullanıcılar günde 5 saatlerini cep telefonlarında, bu sürenin 2,5 saatini de mobil uygulamalarda geçiriyorlar.

Kullanıcıların cep telefonlarında geçirdikleri zamanı kontrol etmelerini sağlamaya yönelik önemli bir adım Apple’dan gelmişti: Şirket, yayınlayacağı mobil işletim sistemi iOS 12 ile, kullanıcılara cep telefonlarında geçirdikleri süreyi gösterecek ve örneğin bir uygulama için kendilerine günlük limitler koymalarını sağlayabilecek.

Apple’ın bu adımı, sektörde büyük dikkat ve destek toplamıştı.

Instagram da bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu ve Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre Instagram, kullanıcılara, uygulamada geçirdikleri zamanı görebilme ve kontrol edebilme imkanı sunmayı test ediyor.

Hem iOS hem de Android için yayınlanması beklenen güncelleme sonrasında kullanıcılar, “Kullanım Bilgileri” bölümünden günlük ne kadar bir süreyi uygulamada geçirdiklerini görebilecekler ve kendilerine limit koyabilecekler.

Instagram’ın Time Well Spent (İyi Geçirilmiş Zaman) adını verdiği özellik, diğer uygulamaları da harekete geçirecek mi hep birlikte göreceğiz.

Görsel: techcrunch.com

Related posts

Amerikalı Kullanıcıların En Fazla Vakit Geçirdiği Sosyal Medya Aracı  Facebook

Zehra Öney

LinkedIn İkinci Çeyrekte 712 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

iOS 13’ün Gece Moduna Sahip Olması Bekleniyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi