Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

YouTube’un Müzik Servisi 12 Ülkede Daha Kullanıma Sunuldu

YouTube’un Müzik Servisi 12 Ülkede Daha Kullanıma Sunuldu

Mayıs ayında kullanıma sunulan YouTube müzik dinleme servisinin kapsadığı ülke sayısı genişledi.

YouTube’un ilk olarak 2015 yılında duyurduğu ve YouTube’u reklamsız izleme olanağı sunan servisi YouTube Red, Kasım 2016’da 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. YouTube Red ile birlikte duyurulan YouTube’un müzik dinleme servisi YouTube Music ise Mayıs 2018’de kullanıma sunulmuştu.

22 Mayıs’tan itibaren ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de kullanıma sunulan YouTube Music, bireysel kullanıcılar için aylık 9,99 dolar, aile kullanıcıları için toplam 14,99 dolar ücrete sahip.

YouTube Red’in yerini alan YouTube Premium ise reklamsız müzik dinleme olanağının yanı sıra, arka planda çalma özelliği ile birlikte YouTube platformundaki içeriklerin indirilmesine olanak sunuyor. YouTube’un Premium uygulamasının aylık üyelik ücreti ise bireysel kullanıcılar için 11,99 dolar, aile kullanıcıları için toplam 17,99 dolarlık bir ücrete sahip.

YouTube Red’in ve Google Play Music’in halihazırda Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda ve Meksika’da bulunan kullanıcıları, şu anki aylık ödeme planlarında herhangi bir değişiklik yapılmadan YouTube Premium üyesi haline geldiler.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, YouTube Music’in kullanıldığı ülke sayısı, 18 Haziran itibarı ile 17’ye yükseldi. Artık Avusturya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ta da YouTube Music kullanılabilecek.

Google, YouTube Music’in yakın zamanda 100 farklı ülkede kullanılabileceğini de duyurdu. Servis Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacak, hep birlikte göreceğiz.

Görsel: theverge.com

Related posts

Blippar The Sunday Times’ta

Zehra Öney

2017’ye Kadar 2 Milyar Kişi Mobil Ödeme Yapacak!

Zehra Öney

Samsung Galaxy Note 7’nin Satışları Neden Durdu? Şimdi Ne Olacak?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi