Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Tanıtıldı

 

Samsung’un uzun süredir merakla beklenen telefonları Galaxy S7 ve S7 Edge Mobil Dünya Kongresi’nde Barcelona’da tanıtıldı. Pek çok yeni özellik ile gelen telefonlar Mart ayından itibaren satışa çıkacak. Ön sipariş alımlarının başladığı Galaxy S7 ve S7 Edge, özellikle artırılabilir bellekleri, su ve toza karşı dayanıklı olmaları ile öne çıkıyor.

Tasarım olarak bir önceki nesil ile benzerlikler gösteren S7 ve S7 Edge’in ekran boyutları, sırasıyla 5.1 ve 5.5 inç. 3600 mAh bataryaya sahip olan telefonlarda, örneğin S7 Edge ile 15 saate kadar yüksek kalitede video izlenebilecek.

Telefonların su geçirmezlik özelliği ise son derece dikkat çekici: 1.5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su altında kalabilen cihazların, kulaklık ya da diğer girişlerinin kapatılmasına da gerek yok.

“Always on Display” özelliği ile artık kullanıcılar zamanı ve bildirimleri, telefonun kilidini açmaya gerek duymadan da görüntüleyebilecekler.

Kablolu ve kablosuz şarj özelliği ise bir önceki nesilde olduğu gibi S7 ve S7 Edge’de de yer alıyor.

Kamerası da geliştirilen S7 ve S7 Edge modelleri, dünyada ilk kez  dual piksel oto netleme özelliğine sahip. Ek olarak daha geniş bir diyafram aralığına sahip olan modeller, daha fazla ışık aldığı için düşük ışıkta bile çok daha başarılı fotoğraflar çekilmesini sağlayacak.

Ek olarak oyun oynarken video kaydı yapabilme ve özel oyun kontrol merkezi özelliği sunan Galaxy S7 ve S7 Edge’in satışlarının nasıl bir seyir izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

Related posts

Hollywood Silikon Vadisi ile Buluşuyor: Valleywood 2015!

Zehra Öney

Amerikalı Kullanıcılar Giyilebilir Cihazları Neden Alıyor?

Zehra Öney

MMA 2015 Global Smarties Kazananları Açıklandı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi