Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple’ın iPhone 7 Etkinliğinde Öne Çıkanlar

Apple’ın iPhone 7 Etkinliğinde Öne Çıkanlar

Apple’ın uzun süredir merakla beklenen iPhone 7 Etkinliği, San Francisco’daki Bill Graham Civic Oditoryumu’nda gerçekleşti. İşte etkinlikte öne çıkan konu başlıkları:

  • iPhone 7 tanıtıldı: 3.5mm kulaklık girişinin kaldırıldığı yeni iPhone 7 modeli, suya ve sıçramalara karşı dayanıklı bir tasarıma sahip. Gümüş, altın, roze altının yanı sıra mat siyah ve simsiyah olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunulacak olan iPhone 7’nin ana ekran (Home) tuşu da tamamen yenilendi. Taptic Engine ile birlikte çalışan ana ekran tuşuna basan kullanıcılar hassas dokunsal geri bildirimler alıyor. Kameraları tamamen yenilenen iPhone 7 modelinde 12 megapiksel arka kamera yer alırken ön kamera da 7 megapiksellik bir çözünürlüğe sahip olacak. iPhone 7 Plus modeli ise 12 MP geniş açılı ve telefoto kamera olmak üzere 2 arka kameraya sahip. iPhone 6’ya göre iki kat daha hızlı çalışan A10 Fusion çip ile çalışan iPhone 7’ler 32, 128 ve 256 GB hafıza seçeneklerine sahip olacak.
  • Apple Watch Series 2: Apple’ın en az iPhone 7 kadar merakla beklenen bir diğer ürünü de Apple Watch idi. Series 2 olarak tanıtılan yeni Apple Watch’lar, birinci nesil ile benzer tasarıma sahip. Alüminyum ve paslanmaz çelik seçeneklerinin yanı sıra seramik modeli de tanıtılan Apple Watch’lar 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliğine sahip. Apple ayrıca Nike ile yaptığı iş birliği kapsamında Watch Nike+’ı da tanıttı.
  • Super Mario Run ve Pokemon Go: Etkinliğin öne çıkan bir diğer konusu da oyun oldu. Nintendo, Super Mario Run adlı yeni oyunun Aralık ayında iOS kullanıcılarına sunulacağını belirtti. Son dönemin en popüler ve en çok konuşulan oyunu Pokemon Go da Apple Watch’larda oynanabilecek.
  • iOS 10, WatchOS 3 ve macOS Sierra: Apple’ın pek çok yenilik sunduğu yeni işletim sistemleri 13 Eylül’de kullanıcılara sunulacak.

Related posts

Nesnelerin İnterneti’nden Her Şeyin İnterneti’ne

Zehra Öney

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Sona Erdi

Zehra Öney

WhatsApp’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 900 Milyona Ulaştı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi