Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 400 Milyona Ulaştı

2010 yılında kullanıma sunulan ve çok kısa sürede fotoğraf paylaşma uygulamaları arasında farklı bir yer edinen Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştı. Nisan 2012’de 30 milyon kullanıcıya sahip olan Instagram, Şubat 2013’te 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Eylül 2013’te 150 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, 2014 yıl sonunda 300 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşarak, bu alanda Twitter’ı da geçmişti.

Geçtiğimiz yıl sonunda açıkladığı rakamlardan sadece 9 ay sonra, aylık aktif kullanıcı sayısı 100 milyon daha artan Instagram, resmi blog’unda yayınladığı duyuru ile Eylül 2015 itibarı ile 400 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu.

Son üye olan 100 milyon kullanıcının yarısından fazlasını, Avrupalı ve Asyalı kullanıcılar oluşturuyor. Bununla birlikte Brezilya, Japonya ve Endonezya Instagram’a en çok yeni katılan kullanıcıların yaşadğı ülkeler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda reklam servisini dünya çapında kullanıma açan Instagram’ın artan kullanıcı sayısı, reklam gelirlerinde de büyük bir artış sağlayacağa benziyor.

Instagram’ın artan aktif kullanıcı sayısının artış hızı, Twitter’dan çok daha fazla. Twitter’ın şu anki aylık aktif kullanıcı sayısı 316 milyon seviyesinde.

Related posts

Mobil Uygulamada Bahşiş Bırakma Dönemi

Zehra Öney

Facebook’ta 1 Günde 4 Milyar Video İzleniyor

Zehra Öney

YouTube’un Müzik Servisi 12 Ülkede Daha Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi