Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Borsada İşlem Görmeye Başlayan Line, 1,1 Milyar Dolar Topladı

Dünya çapında 218 milyon aylık aktif kullanıcısı olan ve borsaya açılan ilk mesajlaşma uygulaması olan Line’ın halka arz sürecini Haziran ayında blog’umda paylaşmıştım.

14 Temmuz’da New York ve 15 Temmuz’da Tokyo borsalarında işlem görmeye başlayan Line, şimdiye kadar 2016 yılının en büyük teknoloji halka arzını gerçekleştirdi. İki borsada toplam 1.1 milyar dolar toplayan Line’ın hisseleri son derece hareketli bir seyir izledi.

New York Borsası’nda 42 dolardan satışa sunulan hisseler gün içinde %33 kadar yükselse de, günü 41.98 dolardan kapattı. Cuma günü dalgalı bir seyir izleyen hisselerin kapanış fiyatı ise 39.45 dolar olarak gerçekleşti.

Tokyo Borsası’nda şimdiye kadar sadece 1 gün işlem gören Line’ın hisseleri 5000 Japon Yeni fiyatına kadar yükselse de, gün kapanışını 4345 Japon Yeni’nden yaptı.

2015 yılında 1 milyar dolar gelir elde eden Line, aynı yıl 76 milyon dolar zarar ettiğini açıklamıştı. 2016 yılının ilk çeyreğinde 298 milyon dolar gelir elde Line, borsaya açılma sonrasında uluslararası alanda etkisini artırabilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Aloft, Otellerinde Emoji ile Oda Servisi Hizmetine Başladı

Zehra Öney

Samsung Galaxy S6’yı 1 Mart’ta Tanıtacak

Zehra Öney

Samsung Pay Dünyaya Açılıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi