Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple’dan Sonra Amazon’un da Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Apple’dan Sonra Amazon’un da Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Amazon, Apple’ın ardından dünyanın ikinci bir trilyon dolarlık şirketi oldu.

Ağustos ayının başında Apple’ın piyasa değerinin 1 trilyon dolar olması sadece teknoloji sektöründe değil, dünya çapında büyük bir habere dönüşmüştü. Apple’ın piyasa değerinin bu noktaya yükselmesi sonrasında 10 yıl önce Apple hissesi alsaydınız bugünkü kazancınız ne olurdu konulu yazımı sizlerle paylaşmıştım.

Apple’ın ardından Amazon’un da piyasa değeri 1 trilyon doları geçti. The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, Amazon, dünyanın, değeri 1 trilyonu geçen ikinci şirketi oldu.

1994’te Jeff Bezos tarafından Seattle’da kurulan Amazon, o günden bu yana dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri haline geldi. Günümüzde hemen hemen her şeyin satıldığı e-ticaret sitesinin yanı sıra Amazon, özel çözümleriyle de sunduğu servisleri genişletiyor. Örneğin Amazon Music, Amazon Video servislerinin yanı sıra Amazon Kindle ve e-kitap satışlarıyla eğlence sektöründe çok önemli bir yere sahip. Amazon’un ayrıca Amazon Web Services adlı bulut hizmeti, günümüzün büyük teknoloji şirketleri tarafından kullanılıyor.

Amazon’un bir trilyon dolar barajını geçmesi teknoloji adına oldukça önemli bir gelişme: Çünkü sadece 24 yılda hem inanılmaz bir değere ulaştı hem de Kurucusu Jeff Bezos’u modern zamanların en zengin kişisi haline getirdi.

Related posts

Yemek Siparişlerinde Ücretli Üyelik Dönemi Başladı

Zehra Öney

Spotify En Çok Mobil Olarak Dinleniyor

Zehra Öney

Ürünleri İnteraktif Hale Getirin | Hürriyet

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi