Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Pazarı 2020’de 100 Milyar Dolara Ulaşacak

Blippar SXSW’de Yeni Görsel Arama Özelliğini Tanıttı

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik pazarı büyümesini sürdürüyor: ABI Research’ün tahminlerine göre 2020 yılında 100 milyar dolara ulaşacak.

Blippar, Hololens, Oculus, Google Glass ve daha pek çoğu… Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik pazarı büyümesini sürdürüyor. Konu ile ilgili en son araştırma ise ABI Research’ten geldi: Şirketin tahminlerine göre artırılmış ve sanal gerçeklik pazarı toplamda 100 milyar dolarlık bir pazar oluşturacak.

Blippar’ın Wave Optics’e yaptığı yatırım da bu noktada önemli; çünkü artırılmış gerçeklik pazarı içinde, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin önemi artmaya başlıyor: ABI’ye göre artırılmış gerçeklik gözlük satışları 2020’de 21 milyon dolara ulaşacak. Bununla birlikte mobil cihazlar artırılmış gerçekliğin en önemli cihazları olmayı sürdürecek.

Mobil sağlığın yanı sıra son kullanıcılar için oyun, medya ve eğlence için geliştirilen cihazların da kullanımı artmaya devam edecek. Microsoft Hololens’in Minecraft entegrasyonu, örneğin oyuncuları şimdiden heyecanlandırmaya başlamış durumda.

Günümüzde artırılmış gerçekliğin sanal gerçekliğe göre daha büyük bir pazara sahip olması, ABI’ye göre 5 yıl içinde de değişmeyecek. 2020’de ulaşılması beklenen 100 milyar dolarlık pazarın %50’den fazla olan büyük bölümünü, artırılmış gerçeklik oluşturacak.

Related posts

Nokia Sanal Gerçeklik Pazarına Giriyor

Zehra Öney

Zehra Öney Blippar Türkiye’nin CEO’su Oldu | ABvizyonu

Zehra Öney

Otonom Araçların 2021’de Londra Yollarında Olması İçin İki Şirket Anlaşma Yaptı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi