Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Blipparsphere ile Yeni Bir Dönem Başlıyor: Görsel Keşif

Blipparsphere ile Yeni Bir Dönem Başlıyor: Görsel Keşif

Blippar’ın yeni görsel arama yöntemi Blipparsphere tüm dünyada kullanıma sunuldu. Blipparsphere ile çevremizdeki her şey hakkında bilgi sahibi olmak mümkün.

Gördüğünüz bir çiçeğin hangi tür olduğunu hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evetse artık Blippar ile saniyeler içinde öğrenebileceksiniz.

Blippar’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni görsel arama yöntemi Blipparsphere tüm dünyada kullanıma sunuldu. Yapay zekayla öğrenme ve bilgisayarla görme yöntemlerini kullanan Blipparsphere ile çevremizdeki herhangi bir obje, hatta bitki ya da hayvan gibi canlılar hakkında bilgi sahibi olmak mümkün.

Kullanıcılar Blippar ile objeyi blipp’lediklerinde obje ile ilişkili ve ilgili organik sonuçlardan, markaların desteklediği içeriklerden, markaların, yayınların ve reklamcıların sağladığı artırılmış gerçeklik deneyimlerinden oluşan kusursuz bir “light web” deneyimi ile karşılaşıyorlar.

Blippar Kurucusu ve CEO’su Ambarish Mitra, Business Insider’a verdiği röportajda, Pekin’i ziyarete gittiğinde, insanların Blippar’ın pazardaki balıkları türlerine göre tanıdığını ve Pekin ördeğinin tarihçesi hakkında bilgi vermesinden çok etkilendiğini belirtmişti.

Bugün tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de duyurusu yapılan Blipparsphere adını verdiğimiz Görsel Bilgi Teknolojisi ile Blippar uygulaması gerçek bir görsel keşif tarayıcısı ve arama motoru hizmeti sunuyor. Herhangi bir objeyi blipp’lediğinizde Blippar uygulaması, obje ile ilgili ve ilişkili organik sonuçlardan, markaların, yayınların ve reklamcıların desteklediği içeriklerden, varsa sağladığı artırılmış gerçeklik deneyimlerinden oluşan kusursuz bir “light web” deneyimi sağlıyor. Blippar ile her insanın dil ya da eğitiminden bağımsız olarak etrafındakiler yani fiziksel dünya hakkında sınırsız bilgiye erişebilmesi artık mümkün olacak. Dijital dönüşümün en güçlü yaşandığı ülkelerden birisi Türkiye. Akıllı telefonda internet kullanımında dünyada 2. sıradayız. Türk insanının bu ilgisiyle birlikte, Blipparsphere uygulaması ile Türkiye’de daha meraklı, daha araştırmacı ve daha bilgili bir nesil oluşmasına katkı sağlayacağımıza inanıyorum ve bundan dolayı mutluyuz.

Related posts

Bir Dönem Kapanıyor: Yahoo İsmini Değiştiriyor

Zehra Öney

Apple Pay Bugün Kanada’da Kullanıma Sunuluyor

Zehra Öney

Uçan Arabalar Kalkışa Hazır

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi