Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda Duyurması Beklenen Yenilikler

Bu yıl 13 – 17 Haziran’da San Francisco’da başlayacak olan Dünya Geliştiriciler Konferansı’na sayılı günler kala, Apple’ın duyurması beklenen yenilikler de sektörde konuşulmaya başladı. İşte öne çıkan satır başları:

iOS 10: Apple’ın iPhone için geliştirdiği işletim sisteminde yeni “dark modu”nu duyurması bekleniyor. Kullanıcılar bu dark mod’da arka planı koyu renkte kullanabilecekler. Ek olarak, iPhone’un önceden kurulu gelen gibi uygulamalarının gizlenebilmesinin sağlanması bekleniyor. HomeKit ya da Health ile çalışan uygulamaların kontrol edilebilmesini sağlayan yeni bir Home ve Health uygulamalarının tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın bir diğer duyurusunun ise iMessage ile olması bekleniyor. iMessange uygulamasının Android için de yayınlanmasıyla iMessage’ın özellikle grup mesajlaşmalarında ivme kazanması bekleniyor.

Apple’ın Siri’yi tamamen güncellemesi de bekleniyor. Bu alanda özellikle Siri’nin yazılım geliştirme kiti’nin (SDK) uygulama geliştiricilere açılması bekleniyor. Bu sayede Siri’nin yapabildiklerinin artması bekleniyor: SDK ile Siri’nin üçüncü parti platformlardan da veri alabilmesi ve bilet alma gibi görevleri yerine getirmesi bekleniyor.

Apple’ın bir diğer yeniliğinin ise Apple Music’i tamamen yenilenmesi olabilir. Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Apple Music’in tasarımının karmaşık olduğu konusunda kullanıcı görüşlerini dikkate alan Apple’ın, Apple Music’in tasarımını tamamen yenilemesi bekleniyor.

Related posts

Messenger’ı Facebook Hesabı Olmayanlar da Kullanabilecekler

Zehra Öney

Nokia Yeni Telefonuyla Mobil Dünya Kongresi’ne Katılacak

Zehra Öney

Yeni WhatsApp Güncellemesiyle iOS Kullanıcıları Sesli Arama Yapabilecekler

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi