Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler Yapay Zeka

3 Arka Kameralı Huawei P20 Pro “Karanlıkta Görebiliyor”

3 Arka Kameralı Huawei P20 Pro “Karanlıkta Görebiliyor”

Cep telefonlarındaki kamera teknolojisi gelişmeye devam ediyor: Huawei, dünyanın ilk 3 arka kameraya sahip telefonu P20 Pro’yu tanıttı.

Kameralar, cep telefonlarının bir parçası olduğu andan itibaren bu teknolojideki gelişmeleri yakından takip edebildik.

Dünyanın ilk dahili kameraya sahip olan telefonu olarak kabul edilen Sharp J-SH04 2000 yılında kullanıma sunulduğunda 110.000 piksel kameraya sahipti. Akıllı telefonlardan sonra kameralar çok daha önemli bir konuma yükseldi ve günümüzde bir telefon alırken dikkat edilen özelliklerin başında kameraların sahip olduğu özellikler de yer alıyor. Apple’ın iPhone 7 Plus telefonunda yer alan çift arka kamera teknolojisi, tanıtımıyla birlikte cep telefonu piyasasında çift arka kameraya sahip olan telefonların yaygınlaşmasında önemli rol oynadı.

Ama teknoloji dünyası gelişmeye devam ediyor. Çift arka kamera teknolojisi bile “görece” yeni sayılırken dünyanın ilk 3 arka kameraya sahip telefonu, Huawei tarafından tanıtıldı.

3 Arka Kameralı Huawei P20 Pro “Karanlıkta Görebiliyor”

Bu denli büyük bir üreticinin dünyada ilk kez sunduğu bu özellik, kısa sürede büyük yankı uyandırdı. BBC tarafından yayınlanan habere göre Huawei P20 Pro, sahip olduğu 3 farklı kamerasıyla yeni bir fotoğraf çekme deneyimi sunuyor. Her biri ayrı özelliklere sahip 3 kamera, özellikle düşük ışıkta çok daha iyi performans sağlıyor. 40 megapiksellik ışık füzyon sensörüne sahip kameralar ayrıca 20 megapiksellik siyah ve beyaz lense sahip.

Yapay zeka teknolojisine sahip olan kameralar ayrıca nesne tanıma teknolojisini kullanarak her nesneye göre kendini otomatik olarak ayarlıyor.

Siz bu yeni teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görsel: Huawei

Related posts

App Store’da Şimdiye Kadar En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Zehra Öney

Çin, App Store’da En Fazla Gelir Elde Edilen İkinci Ülke

Zehra Öney

Sony Yeni Walkman’i ZX2’yi Tanıttı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi