Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram’a Neler Oluyor

Geçtiğimiz hafta Instagram’ın algoritmasını değiştireceğini blog’umda paylaşmıştım. Dün yayınlanan yeni Instagram güncellemesi ile sosyal medyanın en önemli ağlarından birinde, deyim yerindeyse fırtınalar koptu. Algoritma değişikliğinin ilk adımı, her fotoğrafın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta (…) işaretinin belirmesi oldu. Orada yer alan “Bildirimleri Aç” ibaresi ise, binlerce kullanıcının aynı mesajı paylaşmasına sebep oldu.

Pek çok ünlü markanın yanı sıra, Instagram’da yüksek takipçiye ulaşan blogger ve diğer yayıncılar takipçilerine bildirimleri açmaları yönünde telkinde bulundu.

Instagram’ın yeni algoritması ile artık içerikler kronolojik olarak değil, en çok beğeni alanların en üst sıralarda yer alacağı şekilde düzenlenecek. Bu da, pek çok içeriğin gözden kaçırılması anlamına geliyor. Instagram’ın bu algoritma değişikliğinin yarattığı fırtına, dün akşamdan bu yana tüm kullanıcıların timeline’ını süslüyor durumda.

Facebook başta olmak üzere, günümüzde YouTube ve Vine gibi büyük sosyal ağlar da içerikleri izlenme/beğenilme sayılarına göre sıralıyorlar.

Instagram ise yaptığı açıklamada, şu an için timeline’da herhangi bir değişikliğin olmadığını, değişiklik geniş çapta uygulamaya geçince kullanıcıları bilgilendireceğini belirtti.

Related posts

Microsoft ve Facebook En Hızlı Veri Transferini Atlas Okyanusu’nun Altından Yapacak

Zehra Öney

Fitbit Akıllı Saat Üreticisi Vector’u Satın Alıyor

Zehra Öney

Twitter’ın Hisseleri Bir Günde Yüzde 20 Düştü

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi