Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Dünyanın En Büyük Şirketi Walmart, Netflix’e Rakip Oluyor

Dünyanın En Büyük Şirketi Walmart, Netflix’e Rakip Oluyor

Walmart, Netflix’e rakip olacak video servisi için çalışmalarına başladı.

1962 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en büyük şirketi haline gelen Walmart, dünya çapında 11718 mağazaya sahip. 2 milyon 300 bin çalışanıyla aynı zamanda dünyanın en büyük özel işvereni olan şirket, teknoloji alanındaki yatırımlarını da sürdürüyor.

Variety tarafından yayınlanan habere göre, Walmart, Netflix benzeri bir video servisi için kolları sıvadı.

Bunun için ePix’in eski CEO’su Mark Greenberg ile anlaşan Walmart, özellikle orta Amerikalı kullanıcıları hedefleyen video yayın servisiyle bu alana girmeyi ve Netflix ile Amazon Prime Video’ya rakip olmayı planlıyor.

Habere göre, Walmart, perakende sektöründeki en büyük avantajı olan ucuz fiyat ile piyasaya girmeyi hedefliyor: Bu sebeple servisin aylık üyelik ücretinin 8 dolar olması planlanıyor. Servisin sunacağı yapımlar ve diğer içerikler henüz netlik kazanmadı.

Walmart’ın, ePix’in eski CEO’sunu seçmesi ise tesadüf değil: Greenberg, üyelik bazlı kablolu yayın yapan ePix’in ilk CEO’su olmasının yanı sıra, daha önceden HBO ve Showtime gibi servislerde de görev yapmıştı. ePix’in iş planı ve stratejisini geliştiren ve ilk CEO’su olan Greenberg’ün sahip olduğu tecrübenin Walmart için son derece avantajlı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Walmart’ın yeni servisinin nasıl bir başarı gösterdiğini hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Bu Yıl Hangi Şirketler En Çok Reklam Geliri Elde Edecek?

Zehra Öney

Blippar Paradaki Kraliçeyi Oynattı Türkiye’ye Geldi | Türkiye

Zehra Öney

Google, iBeacon’a Rakip Eddystone’u Duyurdu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi