Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Uygulamalar için Müşteri Hizmetleri Ne Kadar Önemli?

Mobil Uygulamalar için Müşteri Hizmetleri Ne Kadar Önemli?

Yaklaşık her 10 kullanıcıdan 7’si mobil uygulamalar ile sorun yaşıyor.

Müşteri Hizmetleri hemen her şirketin üzerinde durduğu konuların başında geliyor. Özellikle ulusal ve uluslararası markalar için kaliteli müşteri hizmetleri servisi, rakipleri karşısında büyük avantaj sağlıyor. Sosyal medya ve mobil cihazların yaygınlaşması ile müşteri hizmetleri alanında yaşanan krizler çok hızlı bir şekilde yayılarak markalar için ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Peki kullanıcılar müşteri hizmetlerini nasıl değerlendiriyorlar? Radius Global Market Research tarafından yapılan ve MediaPost’ta yayınlanan araştırmaya göre, ABD’li yaklaşık her 10 kullanıcıdan 7’si mobil uygulamalar ile sorun yaşarken 10 kullanıcıdan 3’ü en az haftalık olarak sorunlarla karşılaşıyor.

Araştırmanın bir başka ilginç sonucu ise zayıf/kötü müşteri desteğine sahip uygulamaların cihazlardan silinme ya da görmezden gelinme riski ile karşı karşıya olması.

Katılımcıların neredeyse yarısı, sinir bozucu ya da hiçbir müşteri desteği sunmayan uygulamaları sildiklerini belirtti.

Buna karşılık katılımcıların neredeyse %90’ı sorun yaşayan kullanıcılara proaktif bir şekilde uygulama içinden ulaşan müşteri hizmetleri servisine sahip uygulamaları tavsiye ettiklerini belirtiyor.

Related posts

İtfaiyecilerin Yoğun Dumanda Artırılmış Gerçeklik ile Daha İyi Görmelerini Sağlayan Başlık

Zehra Öney

MMA 2015 Global Smarties Kazananları Açıklandı

Zehra Öney

BlackBerry’nin Yeni Rotası Android mi?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi