Zehra Öney
Robot Teknolojisi Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Bu Filmin Başrolünde Yapay Zekaya Sahip Bir “Makine” Oynayacak

Bu Filmin Başrolünde Yapay Zekaya Sahip Bir “Makine” Oynayacak

Yönetmen Tony Kaye, yeni filminin başrolünde yapay zekaya sahip bir makine oynatacağını duyurdu.

Sinema, teknolojiyle her zaman iç içe olan bir sanat dalı oldu. Sinemanın ilk dönemindeki siyah beyaz ve sessiz filmler, yerlerini önce sesli, sonra da renkli filmlere bıraktı. Üç boyutlu film çekme yöntemlerine ek olarak film çekim teknikleri de son derece gelişti: Yeşil ekranın yanı sıra özellikle Yüzüklerin Efendisi’ndeki Gollum ve Avatar filmlerindeki Na’vi karakterleri, hareket yakalama (motion capture) teknolojisinin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Şimdi sırada başrolü “yapay zeka” olacak bir film var.

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, American History X, Detached gibi filmlerin İngiliz yönetmeni Tony Kane, yeni filminde bir “makine”yi oynatacak.

2nd Born (İkinci Doğan) isimli ve şu sıralar hazırlık aşamasında olan filmin projesinde yönetmen Tony Kane ve yapımcı Sam Khoze, yapay zekayla donatılmış ve çeşitli oyunculuk metotları ve tekniklerinde eğitilmiş bir makineye rol vereceklerini duyurdular.

Haberin duyulmasının ardından farklı kesimlerden pek çok ilginç yorum geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, haberi “gülünç” bulurken bazıları da şüpheyle yaklaştı. Bir kısım kullanıcılar ise yönetmenin yapay zeka oynatma kararının radikal bir yenilik olmadığını belirttiler.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Görsel: imdb.com

Related posts

Dünya Sağlık Örgütü Oyun Bağımlılığını “Rahatsızlık” Sınıfına Alıyor

Zehra Öney

Elon Musk, Tesla’nın Yönetim Kurulundan Ayrılıyor

Zehra Öney

Avrupa Birliği, 8.000’den Fazla Yerleşim Yerine Ücretsiz WiFi Hizmeti Sunacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi