Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Bu Hafta 8 Yeni Film Gösterimde | 28 Şubat

Geride bıraktığımız Oscar haftasının ardından bu hafta vizyonda 2’si Oscarlı 8 yeni film var.

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Sinematografi dallarında Oscar’ı kucaklayan Alejandro Gonzalez Inarritu’nun yönettiği Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi, haftanın en iddialı filmi. Özellikle çekim tekniği ile öne çıkan filmin bir diğer önemli detayı da başrol oyuncusu Michael Keaton’ın canlandırdığı karakterle neredeyse benzer bir kariyer hikayesine sahip olması. Sadece Oscar değil pek çok önemli sinema ödülünün sahibi olan filmi kaçırmayın.

Haftanın diğer önemli filmi de ünlü Fizikçi Stephen Hawking’in hayatını konu alan Her Şeyin Teorisi. Stephen Hawking’in profesyonel kariyeri kadar pek bilinmeyen özel hayatına da bakış atan film, başrol oyuncusu Eddie Redmayne’e En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını getirdi.

Haftanın diğer filmi Aşk Başkadır ise Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin programında da yer almıştı. Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği 8 Saniye, Muharrem Gülmez’in yönettiği Çarşı Pazar, Kartal Çidamlı’nın yönettiği Karaman’ın Koyunu, İlyas İlbey’in yönettiği Manda Yuvası ise haftanın yerli filmleri.

Related posts

Yeni Emoji’ler ile Tanışmaya Hazır mısınız?

Zehra Öney

İş E-Maili Üzerinden Kişisel Yazışmalar Kovulma Sebebi Olabilir mi?

Zehra Öney

Vizyonda 11 Yeni Film Var | 14 Haziran 2015

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi