Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Çinli Telefon Üreticisi Xiaomi 2015’te 70 Milyondan Fazla Satış Gerçekleştirdi

2010 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede Asya ve Uzak Doğu pazarının en önemli telefon üreticilerinden biri haline gelen ve özellikle Çin’de büyük başarı yakalayarak en çok telefon satan şirketlerden biri haline gelen Xiaomi, 2015 yılına ait verilerini paylaştı.

2015 yılında toplamda 70 milyondan fazla telefon satışı gerçekleştiren şirket, 2014 yılına göre satışlarını %15 oranında artırdı. 2014 yılında 61 milyon telefon satan şirketin, büyümesi devam ediyor.

Çin pazarındaki markaların telefon rekabeti devam ediyor. 2015’in üçüncü çeyreğinde Huawei, Çin pazarında en fazla telefon satışı gerçekleştiren firma olmuştu. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri pazarında da satışlarını artıran Huawei, geçtiğimiz yıl 100 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Ancak Huawei’nin sevkiyat rakamlarının yanında, Xiaomi’nin son kullanıcıların satın alma rakamlarını paylaşması, hangi şirketin daha başarılı olduğu konusunda sektör araştırmacılarını da ikilemde bırakıyor. Wall Street’e göre Huawei, en büyük Çinli üretici konumundayken, Xiaomi, kendisinin 2015 yılında en büyük Pazar payına sahip olduğunu açıkladı.

Çin’den sonra Hindistan, Endonezya ve Brezilya pazarlarında da faaliyet gösteren Xiaomi’nin büyümesi 2016’da nasıl bir seyir izleyecek, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Oculus 2016’da Piyasaya Çıkıyor

Zehra Öney

Apple iOS 9’u Tanıttı

Zehra Öney

Parmak İzi Okuyucular Windows 10 Telefonlara Geliyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi