Zehra Öney
Kripto Para

Coinbase gibi Önemli Bitcoin Borsaları ABD’de Mercek Altına Alınıyor

Coinbase gibi Önemli Bitcoin Borsaları ABD’de Mercek Altına Alınıyor

New York Eyalet Başsavcısı Eric Schneiderman önemli kripto para borsalarına mektup gönderdi.

Başta Bitcoin olmak üzere tüm dünyada özellikle 2017 yılında önemli bir ivme yakalayan kripto paralar teknoloji, finans ve hukuk gibi alanlarda önemli bir tartışma konusu. Facebook, Google, Twitter ve hatta e-posta gönderim servisleri kripto para ve coin arzı (initial coin offering – ICO) reklam ve tanıtımlarına yasaklamalar ve kısıtlamalar getirmişti.

Kripto paraların yanı sıra, kripto paraların satış, alım ve takasını gerçekleştiren “borsa”lar hakkında da önemli gelişmeler yaşanmıştı. Örneğin geçtiğimiz yıl Exmo Bitcoin Borsasının Başkanı Pavel Lerner’in kaçırıldığını ve 1 milyon dolardan fazla bir fidye karşılığında serbest bırakıldığını sizlerle paylaşmıştım.

Dünyada pek çok irili ufaklı kripto para borsası faaliyet gösteriyor. Bu borsaların işleyişleri hakkında New York Eyalet Başsavcısı Eric Schneiderman harekete geçti. Kripto para borsalarını incelemeye başlayan başsavcı aralarında Coinbase, Gemini, Bit Trust’ın da bulunduğu pek çok borsaya mektup göndererek kripto paraların gelişen pazarındaki yatırımcılar ve işlem yapanlar hakkındaki bilgileri talep etti.

Eric Schneiderman “Kripto paraların bu yükselişi ile, New York ve ülke çapındaki tüketicilerin paralarıyla bir yatırım yaparken şeffaflık ve hesap verebilirlik hakları vardır. Yine de çoğu zaman tüketiciler bu ticaret platformlarının adalet, dürüstlük ve güvenliğini değerlendirmek için ihtiyaç duydukları temel bilgilere sahip değiller.” sözleriyle konu hakkındaki görüşlerini belirtti.

Siz kripto para borsalarının şeffaf olması gerektiğini düşünüyor musunuz?

Related posts

Dubai’nin Resmi Kripto Parası: emCash

Zehra Öney

Yeni Kripto Para Arzlarının Ne Kadarı Sahte?

Zehra Öney

Venezuela, Kripto Parasını Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi